Tartışma:Ca'fer es-Sâdık

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Konseyi           Bu sayfa, şu Vikiprojelerin kapsamında yer almaktadır:
Vikiproje 10K (NA-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki 10K maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje 10K kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 ???  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
 
Vikiproje İslam (Başlangıç-sınıf, En-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki İslam maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje İslam kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 En  Bu madde En-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
  • Metin çok duygusal, taraflı ve mesnedsizdir. Halifa Mansur sanki sadece şiaya zulmetmiş gibi gösteriliyor. Gerçi bu normaldir; islamda bölünmeyi, bazı şia taraftarları bu şekilde her zaman körüklemişler ve uzlaşılmaz hale getirmişlerdir. Apolas 11:55, 7 Eylül 2008 (UTC)

Abbasi halifelerinin Ehlibeyt imamlari ve onlarin taraftarlarina yaptiklari zulmun kanitlari Ehlisunnet kaynaklarinda fazlasiyla mevcuttur.Onun icin tam bir arastirma yapmadan yaziyi duygusallikla suclamak insafsizlik olur.