Tartışma:Bâyezid-i Bistâmî

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje İslam (C-sınıf, En-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki İslam maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje İslam kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 En  Bu madde En-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Burda Bayezid-i Bistami'nin hayatı mı anlatılıyor çocukları ve torunlarının ki mi anlatılıyor. Bu maddenin içeriğinin Bayezid-i Bistami'nin hayatını yaşayışını ve yaptıklarını anlatacak şekilde değiştirilmesi tarafıyım.. Hatta şu kaynağın incelenerek wikipediye uygun şekilde alınıpı kaynak göstererek önemli bilgilerin eklenmesi daha iyi olur. http://www.biriz.biz/evliyalar/ea0384.htm

(AloneTuruk 22:36, 10 Kasım 2011 (UTC))

Asılsız Bilgi[kaynağı değiştir]

Bu sayfadaki birçok bilgi yanlıştır. Düzelttim ama geri silindi. Bayezid-i Bistami Türbesi Hatay'ın Kırıkhan ilçesindedir. Bunu fotoğraflarla ispatlayabilirim. Hatta internettende araştırabilirsiniz. Ama bu maddeye zamanında türbenin Tokat/zile'de olduğunu yazan arkadaşta aynı ispat ve kaynağı eklemekle sorumludur. Vikipedi yetkililerindende aynı hassasiyeti bekliyorum. Emree4 20:34, 27 Kasım 2011 (UTC)