Tartışma:Ankara metrosu

Sayfa içeriği diğer dillerde desteklenmemektedir.
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Vikiproje Ankara (B-sınıf, Çok-önem)
VikiProje simgesi Bu madde, Vikipedi'deki Ankara maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Ankara kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İş birliğine katılarak da projeye katkıda bulunabilirsiniz.
 B  Bu madde B-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Çok  Bu madde Çok-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Trenler (B-sınıf, Orta-önem)
VikiProje simgesi Bu madde, Vikipedi'deki Trenler maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Trenler kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 B  Bu madde B-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Ankaray'ın bir ucundan bir ucuna 13 dakika olduğu iddia edilmesine rağmen ben şu ana kadar 17 dakikadan daha kısa bir sürede hiç gitmedim. Bu nedenle verilen sayıların güvenilir olduğunu hiç zannetmiyorum. Oksijen 21:24, 26 Eylül 2009 (UTC)

Her metroya ayrı madde açılması[kaynağı değiştir]

Her bir metro hattı, Ankaray ve banliyö için ayrı bir madde açılmasını ve bu maddenin genel bilgiler vermesini öneriyorum. Bu haliyle biraz yoğun.. (Mesela İstanbul için ayrı maddeler mevcut) Belki madde adı da "Ankara Metroları" ya da "Ankara metro ve banliyö hatları" olarak güncellenebilir. | ɾɐsǝɯ zoɯɐʞɐʎ | 18:18, 31 Ağustos 2012 (UTC)

Ankaray, "Ankara Metrosu"nun bir parçası ya da "banliyö hattı" değil. Ayrı maddesi olması gerek. Macarcada bile var. --E4024 (mesaj) 11:34, 17 Haziran 2014 (UTC)

Metro Haritasındaki Hatalar[kaynağı değiştir]

Metro haritasındaki Başkentray (eski banliyö) hattında, yenilemeden sonra kaldırılan ve daha önce hiç var olmamış istasyonlar var. Topkaya, Gülveren, Marşandiz kaldırıldı. "Çiftlik" durağı hiç olmadı, Gazi durağı zaten çiftlik diye tabir ettiğimiz yere geliyor. Subayevleri kaldırıldı, ondan sonraki duraklar tam bir felaket. Havadurağı'ndan sonraki duraklar Sincan yönünde sırasıyla Etimesgut, Özgüneş, Eryaman YHT, Elvankent, Lale ve Sincan olmalı. Tam isimleri Başkentray'ın hareket saatlerini gösteren şu[1] tabloda bulabilirsiniz, tablo da TCDD sitesinde[2] yayınlanıyor, sürekli değiştiği için ilerleyen zamanlarda bu link muhtemelen geçersiz olacaktır.Unreadedcontent (mesaj) 13.37, 8 Mayıs 2021 (UTC)Yanıtla[yanıtla]

  1. ^ https://www.tcddtasimacilik.gov.tr/uploads/images/Yolcu/TAM%20KAPANMA%20HAFTA%20%C4%B0%C3%87%C4%B0%20BA%C5%9EKENTRAY%20SAATLER%C4%B0-30_04_2021-16_05_2021.pdf
  2. ^ https://www.tcddtasimacilik.gov.tr/tren/baskentray-banliyo-treni/