Tartışma:Çok oyunculu oyun

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Video oyunları (Taslak-sınıf, Çok-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Video oyunları maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Video oyunları kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İş birliğine katılarak da projeye katkıda bulunabilirsiniz.
 Taslak  Bu madde Taslak-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Çok  Bu madde Çok-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Burası, Çok oyunculu oyun sayfası üzerindeki değişikliklerin konuşulduğu tartışma sayfasıdır.

Türkçe karşılık[kaynağı değiştir]

Multiplayer'ın Türkçe karşılığı düşünüldüğünde çoklu oyuncu TDK'nın "Çoklu:İçinde birden çok işlev barındıran." tanımlaması nedeniyle hatalı oluyor, "Çok oyunculu" aklıma gelen bir karşılık. -- tema 20:03, 5 Eylül 2007 (UTC)

  • Mantıklı fakat "Multiplayer destekli oyun" tabiri çok geçen bir kavram. Çok oyunculu destekli, Çok oyuncuyu destekleyen'den ziyade çoklu-oyuncu desteği dile daha yatkın geliyor. Kelime türetirken dile yatkın da anlam kadar önemlidir. (Başarısız Örn. Bakaç) QMasTer(Katkı|Mesaj)

Ağlarla ilgili[kaynağı değiştir]

Aynı zamanda VPN(Özel Gizli Ağlar) aracılıyığlada cok oyunculu oyunlar yaratılabilir bunu anlatmamışsınız.--78.184.179.209 11:17, 30 Nisan 2015 (UTC)