Tartışma:Çakırcalı Mehmet Efe

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Türkiye (C-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Türkiye maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Türkiye kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Biyografi (C-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Biyografi maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Biyografi kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

yaa kardeşim ne kadar yanlış bilgiler vermişsiniz,ne kızoğlu mustafa ağasından bahsediyosun çakıcı böyle birini dağa kaldırmadı veya çakıcının yanındaki hacı eşkıya deil hacı mustafadır..şu sayfaları yazarken biraz daha araştırın bence..bu resmen saçmalık olmuş..yada sayfaya resmini koyduğunuz şeref üsküp'ün kitabına bakın..ordan birşeyler kapabilirsiniz..

Çakırcalı Mehmet Efe'nin Asılışı.[kaynağı değiştir]

         Çakırcalı Mehmet Efe Arpaz baskınında Osman Bey'i Karıncalı Dağı'na kaldırdıktan sonra kendisini kuşatan zaptiyelerle çıkan çatışma sırasında,baş kızanı Hacı Mustafa tarafından kazayla vurulur.

Cesedi,zaptiyeler tarafından,kafası ve elleri kesilmiş,göğsünün derisi yüzülmüş vaziyette bulunur(Aynı yerde Osman Bey'in cesedide vardır)ve Nazilli'ye getirilir Ceset,karısı Raziye'nin teşhisinden sonra,Nazilli Hükümet Konağı'nın önünde (Şimdiki İstiklal İlkokulunun bulunduğu yer.) ayaklarından asılarak teşhir edilir.Daha sonra Nazilli'de şimdiki Atatürk Lisesi'nin bulunduğu yerdeki mezarlığa defnedilir.Buraya daha sonra:"Çakıcı Mezarlığı"denir. İlerleyen yıllarda da Nazilli'den alınarak Ödemiş Kayaköy'deki şimdiki yerine nakledilir.--S.Çobanoğlu 17:43, 13 Ağustos 2008 (UTC)