Suzuka (manga)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Suzuka (manga)
[[Dosya:|280px|]]
涼風
(Suzuka)
TürRomantik komedi, spor[1]
Manga
Yazar Kōji Seo
Demografik Shōnen
Yayımcı Kodansha
Yayımlandığı dergiler Weekly Shōnen Magazine
Yayın tarihi 3 Mart 200421 Eylül 2007
Cilt sayısı 18
TV anime
Yönetmen Hiroshi Fukutomi
Müzik Masanori Takumi
Stüdyo Studio Comet
Kanal TV Tokyo, Bandai Channel
Gösterim 6 Temmuz 2005-28 Aralık 2005
Bölüm sayısı 26
Light novel
Yazar Ayuna Fujisaki
Çizer Kōji Seo
Yayımcı KC Novels
Baskı Mirai Bunko
Yayım tarihleri 17 Mayıs 2007 – devam ediyor
Cilt sayısı 2
Yan seriler

Suzuka (Japonca涼風), Kōji Seo tarafından yazılan bir manga serisidir. Seri, Mart 2004-Eylül 2007 tarihleri arasında Kodansha'nın Weekly Shōnen Magazine dergisinde yayınlandı. Seri, atletizmi temel alan romantik hikayeye odaklanmaktadır. Studio Comet tarafından hazırlanan anime serisi Temmuz-Aralık 2005 tarihleri arasında yayınlandı. Seriye dayanan ve Ayuna Fujisaki'nin yazdığı iki light novel da yayınlandı. Ek olarak serinin Kimi no Iru Machi ve Fūka adlı iki yan ve devam serisi bulunmaktadır.

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Seri, Hiroşima'nın kırsalından Tokyo'ya taşınan lise öğrencisi bir genç olan Yamato Akitsuki ile yetenekli bir yüksek atlamacı olan yeni komşusu Suzuka Asahina'ya odaklanmaktadır.

Yamato Akitsuki, 15 yaşında liseye yeni başlamış bir gençtir. Henüz Tokyo'ya yeni taşındığından yalnız başına bu büyük şehirde yaşam savaşı vermesi gerekmektedir. Teyzesinin sahibi olduğu pansiyona yerleşen Yamato, yardım etmek ve kirayı ödeyebilmek için pansiyonun banyosunda temizlik işlerinde çalışmaktadır. Yamato'nun gündüz okul gece de temizlik işleri ile okul yaşamı bu şekilde başlamıştır. Bir gün okul çıkışında Yamato, spor sahasında tek başına yüksek atlama antrenmanı yapan bir kız görür. Uzun bir süre kızı izledikten sonra yola koyulur ancak aklında hep o kız vardır. Akşam yaşanan birkaç talihsiz kaza sonrasında kız ile aynı pansiyonda ve yan yana odalarda kaldıklarını ve daha da önemlisi kızın adının ünlü yüksek atlamacı Suzuka Asahina olduğunu öğrenir. Ancak Yamato'nun hisleri Suzuka ile ortak değildir. Bunun üzerine zamanla Yamato Suzuka'ya kendisini kanıtlamak için atletizm kulübüne katılır.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Loo, Egan (12 Ağustos 2012). "Interview: Kouji Seo". Anime News Network. 10 Ağustos 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Kasım 2019. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]