İçeriğe atla

Slash's Snakepit

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Slash's Snakepit, Los Angeles, Kaliforniya'dan Guns N' Roses gitaristi Slash tarafından 1994 yılında kurulan bir Amerikan rock süper grubuydu.[1] Sık sık solo veya yan proje olarak tanımlansa da Slash, Snakepit'in tüm üyelerin eşit katkı sağladığı bir grup olduğunu belirtti. Grubun ilk kadrosunda Slash, Guns N' Roses grup arkadaşlarından ikisi - davulcu Matt Sorum ve gitarist Gilby Clarke - ayrıca baş vokalde Alice in Chains basçısı Mike Inez ve eski Jellyfish canlı gitaristi Eric Dover vardı.

İlk albümleri It's Five O'Clock Somewhere 1995'te yayınlandı. Destek turu için Slash, başka taahhütleri olan Inez ve Sorum'un yerine Pride & Glory'den James LoMenzo ve Brian Tichy'ye katıldı. Geffen Records, Slash'in Guns N' Roses'a geri dönmesi ve Slash'in Snakepit'in dağılmasıyla tur için mali desteğini çekmeden önce ABD, Avrupa, Japonya ve Avustralya'da konserler verdiler.

1996'da Guns N' Roses'tan ayrılmasının ardından Slash, Slash's Blues Ball kapak grubunu kurdu. 1997'deki bir turun ardından Slash, Slash's Snakepit'in yeni bir kadrosunu oluşturmak için Blues Ball basçısı Johnny Griparic ile görüştü. Yeni kadro Slash, Griparic, şarkıcı Rod Jackson, gitarist Ryan Roxie ve davulcu Matt Laug'dan oluşuyordu (Roxie ve Laug, Alice Cooper'ın solo grubunun eski üyeleriydi). 2000 yılında Ain't Life Grand adlı ikinci albümlerini kaydettiler ve yayınladılar; bu albümden önce AC/DC'yi destekleyen bir tur ve ardından kendi ana turları geldi. Tur için, Keri Kelli albümün tamamlanmasının ardından ayrılan Ryan Roxie'nin yerine gruba katıldı. Ancak son gösteriden sonra Slash, grup üyelerinin bağlılık eksikliği nedeniyle Snakepit'i dağıttı. Kısa bir süre sonra Slash, 2002'de davulcu ve Guns N' Roses üyesi arkadaşı Matt Sorum ile birlikte Velvet Revolver'ı kurdu.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Slash; Bozza, Anthony (2007). Slash. HarperCollins. s. 372. ISBN 978-0-00-725775-1.