Shuai Peng

Vikipedi, özgür ansiklopedi
16.09, 9 Haziran 2016 tarihinde Nanahuatl (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 17190616 numaralı sürüm (Taşındı: Kategori:Çinli tenisçiler -> Kategori:Çinli kadın tenisçiler (Katalitik))

Şablon:Çinli adı Mikutusu Şablon:Tenis sporcu bilgi kutusu Shuai Peng (Chinese: 彭帅; Pinyin: Péng Shuài; 8 Ocak 1986, Hunan), Çinli profesyonel tenis oyuncusu.

Küçüklük kariyeri

Peng tenise 8 yaşında başladı. Amcası çok ünlü bir tenis koçuydu. Forehandleri iyiydi ve en çok başarı gösterdiği kort sert korttu. Babası Peng Jijun ve annesi Zhang Bing birer polisti. Shuai Adidas'ın "Impossible is Nothing" kampanyasına katıldı.

Oyun stili

Onun oyunu, her iki kenarda iki el tarafından oluşturulan sert-düz vuruşların üzerinde inşa edilir. O, topa çok temiz vurur, özellikle onun raketin tersiyle vuruşunda ünlüdür. Onun sıkı vuruşları, kolayca değiştirmesi için ona izin verir, ve o, topa her iki kenardan çizginin aşağısını vurmayı beğenir. Onun zaafı, servisidir.Bazen bir top atışıylatopu sola sürükler. Onun hareketi, çabuk değildir, ve o, savunan konumlarda onun, dışarı çekilmiş açığa olduğu zaman sınırlı uzanmaya verdiğini koyabilir.