Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Selçuk Üniversitesi'ne bağlı bir hukuk fakültesidir.

Genel bilgiler[değiştir | kaynağı değiştir]

Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanunu ve Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı hakkında 20 Temmuz 1982 tarihindeki 41 Sayılı Kanun Hükmündeki Kararname ile 1983 yılında kurulmuştur.

Fakülte 1983 yılında Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi'ne ait barakalarda kısıtlı imkânlarla öğretime başlamış, 1984 öğretim yılının ikinci yarısında Konya Çocuk Yetiştirme Yurdu'ndan kiralanan ek binada altı yıl öğretime devam etmiştir. Bu süreç içerisinde Selçuk üniversitesi Rektörlüğü ve Fakülte Dekanlığının çabalarıyla Fakülte kütüphanesi kurulmuş ve kitap, süreli yayınlar, artırılmaya çalışılmıştır. Ayrıca Fakülte, S.Ü. Rektörlüğü'nün düzenlediği çeşitli panel, sempozyum, konferans gibi kültürel aktivitelere iştirak etmiş, spor faaliyetlerinde çeşitli branşlarda başarılar elde etmiştir. Bu süre içerisinde Ankara ve İstanbul Hukuk Fakültelerinden, alanlarında ihtisas sahibi değerli öğretim üyelerinin misafir öğretim üyesi olarak katkıları sağlanmıştır.

Fakülte şu anda eğitim faaliyetini sürdürmekte olduğu kampüsteki binaya 2002 yılında taşınmıştır.

Kütüphane[değiştir | kaynağı değiştir]

Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kütüphanesi Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi bünyesinde, Selçuk Üniversitesi Merkez Kütüphanesi'nin alt birimi olan 1983 yılında kurulmuş fakülte kütüphanesi.

Koleksiyon Detayları[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Kitap: 10.000 cilt
  • Süreli yayın: 67 abonelik

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]