Safeguard (marka)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Safeguard
Safeguard Soap new.jpg
Tür Kişisel bakım
Sahibi Procter & Gamble
Kökeni Amerika Birleşik Devletleri
Çıkış 1963
Satış alanı Sabun
Web sitesi Resmi Sayfası

Safeguard, 1963'te Procter & Gamble tarafından pazarlanan bir sabun markasıdır. Bugün Safeguard, 100'den fazla ülkede antibakteriyel korumalı ürünler sunmaktadır.[1] 2000 yılından başlayarak, Safeguard dünyada antibakteriyel ürünlerin en büyük markasıdır. Ayrıca, 3. dünya ülkelerinde büyük hijyenik projeler hayata geçirmektedirler.

Tarihi[değiştir | kaynağı değiştir]

Procter & Gamble, 1963 yılında koku ve mikrop koruması için tüketici taleplere yanıt olarak ABD'de Safeguard Deodorant ve Antibakteriyel sabunu piyasaya sürdü. Klinik testler, Safeguard'ın bakteriyel cilt sayısını % 99.3 oranında azalttığını ortaya koydu. 1967 yılında Safeguard'ın etkinliğini kanıtlayan birçok bilimsel araştırmanın ilki yayınlandı. Araştırma, Safeguard'ın cilt enfeksiyonlarını % 44 oranında azalttığını gösterdi. On yıl boyunca, Safeguard, etkili mikrop koruması ve yumuşaklığı ile benzersiz bir şekilde piyasadaki lider sabunlardan daha iyi performans göstermeye devam etti.[2]

1970'lerde, Safeguard bütün aileyi korumağı amaçlayan sabun markasına dönüşdü.[3] 1990'lı yıllarda ise, Çin ve Pakistan dahil olmak üzere uluslararası pazarlarda marka olarak piyasaya sürüldü. 1992 yılında Safeguard ilk Sıvı Antibakteriyel Sabunu, 2004 yılında ise ilk vücut yıkamasını sundu. 2010'da, ilk sıvı el sabunu, 2011'de ilk el dezenfektanı, 2014'te ise daha fazla mikroplara karşı diğer antibakteriyel sabunlardan daha uzun koruma sağlayan yeni bir formül olan GermShield +'ı tanıttı.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]