SCS Software

Vikipedi, özgür ansiklopedi
SCS Software Logosu.

SCS Software, bir Çekya kökenli yazılım geliştirme şirketidir. PC için birçok video oyunu ve oyun motoru üretmiştir. Geçmişte pek çok branşta (avcılık, macera, simülasyon) PC oyunu tasarımında yer almıştır. Şu anda PC için ağır vasıta simülasyon oyunları geliştirmektedir.

Yeni geliştirdiği oyun serisi olan Euro Truck Simulator ile büyük beğeni topladığı söz edilmektedir. Bunun nedeni oyunun önceki serilere göre geliştirilmiş grafik motoru ve eski oyunları gibi ABD yerine Avrupa'yı örnek almasıdır.

Prism3D[değiştir | kaynağı değiştir]

SCS Software, ürünlerini Prism3D oyun motoruyla geliştirmektedir. Eski adı TERRENG olan bu oyun motoru, 911: Fire and Rescue ve Duke Nukem: Manhattan Project oyunlarında da kullanılmıştır. Bu teknolojide, oyunun içerikleri ".zip" dosyası şeklinde (örneğin duke.zipfs ya da base.scs) özel uzantılı bir dosyada bulundurulur. Duke Nukem: Manhattan Project, 18 WoS serileri ve Euro Truck Simulator'de oyunun oynandığı mekan (harita ya da sahne) kullanıcı tarafından modifiye edilebilmektedir. Kullanıcı (eğer ayar dosyasında açık görünüyorsa) " tuşuna basarak komut satırını açabilmektedir.

Ürünleri[değiştir | kaynağı değiştir]