RoboCop 3

Vikipedi, özgür ansiklopedi
RoboCop 3
YönetmenFred Dekker
YapımcıPatrick Crowley
SenaristSenaryo:
Frank Miller
Fred Dekker
Hikâye:
Frank Miller
Karakterler:
Edward Neumeier
Michael Miner
OyuncularRobert John Burke
John Castle
MüzikBasil Poledouris
Görüntü yönetmeniGary B. Kibbe
KurguBert Lovitt
DağıtıcıOrion Pictures
Yapım yılı1993, ABD
Çıkış tarih(ler)i5 Kasım 1993
Süre104 dk.
Dilİngilizce
Bütçe$22,000,000
Hasılat$10,600,000
Önceki filmRoboCop 2

RoboCop 3 Fred Dekker tarafından yönetilen ve Dekker ve Frank Miller tarafından senaryosu yazılan bir 1993 Amerikan bilimkurgu aksiyon filmi. İlk iki filmde RoboCop'u canlandıran Peter Weller'in yerine bu seride Robert John Burke canlandırıyor. Ayrıca filmde, Nancy Allen ve Rip Torn'da yer almaktadır.

Film Atlanta, Georgia'da çekildi. Filmde görülen binaların çoğu, kentte düzenlenen 1996 Yaz Olimpiyatları tesislerine yer açmak amacıyla yıkım için hazırlandı.

RoboCop 3, birden fazla sahnede dijital geçişi kullanan ilk filmdir. Film, 22 milyon dolarlık bütçesine karşı dünya çapında sadece 10 milyon dolar hasılat yapan kritik ve ticari bir başarısızlıktı ve RoboCop serisinin en az kârlı filmidir.

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

OCP adlı şirket, Delta City'i kurma yolunda ilerlerken bir yandan da şehrin arka sokaklarında yaşayan insanları para ve kaba kuvvet kullanarak evlerinden çıkartmaya başlar. Ancak Cadillac Heigh denilen bölgede yaşayanlar OCP'ye karşı örgütlenerek kendi gerilla ekiplerini oluşturur. Bunun üzerine şirket, bölgeye girmek için oldukça sert ve acımasız yönetemler kullanan özel bir ekip gönderir. OCP ve halk arasında çıkan bu acımasız savaşta, Robocop kimin yanında yer alacağı konusunda düşünmelidir. Çünkü Robocop bir Detroit polisidir ve Detroit polisi OCP'ye bağlıdır.

Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]