Oyun (film, 2017)

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Oyun (özgün ad: Gerald's Game), Mike Flanagan tarafından yönetilen ve düzenlenen ve Flanagan tarafından Jeff Howard ile birlikte yazılan, 2017 Amerikan psikolojik korku gerilim filmidir. Stephen King'in aynı adlı 1992 tarihli romanına dayanıyor ve uzun süredir çekilemez olduğu düşünülüyor.[1] Carla Gugino ve Bruce Greenwood tatil için izole bir eve gelen evli bir çifti canlandırıyor. Kocası ani bir kalp krizinden öldüğünde, anahtarsız ve küçük bir kurtarma umuduyla yatağa kelepçeli bırakılan karısı, içindeki şeytanlarla savaşırken hayatta kalmanın bir yolunu bulmak zorundadır.

Oyun, dünya prömiyerini 19 Eylül 2017'de BFI Southbank'ta yaptı ve 29 Eylül 2017'de Netflix tarafından yayınlandı. Gugino'nun performansını öven eleştirmenlerden çok olumlu eleştiriler aldı; Flanagan'ın yönetmenliği, filmin temaları ve işlenişi de ayrıca seçildi.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "How director Mike Flanagan made Stephen King's 'unfilmable' book into a film". The Independent. 28 Eylül 2017. 28 Eylül 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]