İçeriğe atla

One More Time

Vikipedi, özgür ansiklopedi
One More Time
Başladığı yerStockholm, İsveç
TarzlarPop
Etkin yıllar1991-1997
Müzik şirketiSound of Music, Cecilia Vennersten, ABBA
ÜyelerNanne Grönvall
Maria Rådsten
Peter Grönvall
Eski üyelerThérèse Löf

One More Time, İsveçli pop müzik grubu. Üyeleri Peter Grönvall, eşi Nanne Grönvall ve Maria Rådsten'den oluşmuştur. Dördüncü üyesi Thérèse Löf'tü fakat ayrıldıktan sonra grup ilk albümünü çıkarmıştır. Grup, 1992 yılında Uluslararası kariyerine başlamış Teklinin ve albümün aynı ismi olan Highland yayınlanmıştır. Tekli Uluslararası alanda başarı yakalamış, 10 ülkede listelerde birinci sırada yer almış, Belçika'da en iyi yabancı grubu dalında ödül kazanmıştır. Highland albümü Güney afrikada altın plaket kazanmıştır. "Turn Out the Light" grubun ikinci teklisi olmuş fakat ilk teklileri kadar başarılı olamamıştır.

Grup beşinci albümü her ne kadar yayınlamakta ısrarlı olsa da başaramamıştır. Grup üyelerinden Nanne Grönvall 1998 yılından bu yana solo kariyerine devam etmektedir.

Peter Grönvall, ABBA grubundan Benny Andersson'un oğludur.

Eurovision[değiştir | kaynağı değiştir]

One More Time grubu iki kez İsveç'in Eurovision Şarkı Yarışması seçmeleri olan Melodifestivalen'e katılmış, ilk katılımında 2. olmuş, 1996 yılında katıldığı yarışmada birinci olarak Norveç'in başkenti Oslo'da düzenlenen 1996 Eurovision Şarkı Yarışması'nda İsveç'i temsil etmeye hak kazanmış, yarışmada 3. olmuştur.

Grup üyeleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Diskografi[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Ödüller ve başarılar
Önce gelen:
"Se på mig"
Jan Johansen
Eurovision Şarkı Yarışması'nda İsveç
1996
Sonra gelen:
"Bara hon älskar mig"
Blond