Notes and Records

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Notes and Records
Editör Anna-Marie Roos
Kategoriler Bilim tarihi, teknoloji tarihi, tıp tarihi
Sıklık 3 ayda bir
Yayımcı Kraliyet Cemiyeti
Kuruluş yılı 1938
Ülke Birleşik Krallık
Dil İngilizce
Website rsnr.royalsocietypublishing.org
ISSN 0035-9149
OCLC numarası 614866752

Notes and Records: the Royal Society Journal of the History of Science , bilim, teknoloji ve tıp tarihinde özgün araştırmalar yayınlayan uluslararası, üç ayda bir yayımlanan akran denetimli bir akademik dergidir. Dergi, aşağıdakiler de dahil olmak üzere diğer katkı şekillerini memnuniyetle karşılar: son arşiv keşiflerini açıklayan araştırma notları (Kraliyet Cemiyeti ve başka yerlerde bulunan koleksiyonlarda); araştırma projeleri ve çevrimiçi ve tarihçilere ilgi duyan diğer kaynaklar; Kraliyet Cemiyeti tarihi ile ilgili materyaller üzerine deneme incelemeleri dahil kitap incelemeleri; Üyeler ve diğerleri tarafından yazılan, bilimin yakın geçmişinden önemli anları kaydetmiş rekoleksiyonlar veya otobiyografik açıklamalar. Kraliyet Cemiyeti tarafından basılır ve genel yayın yönetmeni şeçkin bir yayın kurulu tarafından desteklenen Anna-Marie Roos'dur.

Notes and Records, HEFCE (REF 2020), AHRC, İskoç Fonu Konseyi, Wellcome Trust ve Avrupa Komisyonu dahil olmak üzere çeşitli fon sağlayıcıların açık erişim gereklilikleriyle tamamen uyumludur. DergiSHERPA/RoMEO web sitesinde "yeşil" olarak belirlenmiştir.

Tarihi[değiştir | kaynağı değiştir]

Dergi, 1938 yılında Kraliyet Cemiyeti'nin sekreter asistanı yardımıyla Henry Lyons'un kontrolünde Notes and Records of the Royal Society olarak kuruldu. Mevcut adı olan Notes and Records: the Royal Society journal of the history of science' ı 2014 yılında aldı.

Özetlenme ve indekslenme[değiştir | kaynağı değiştir]

Dergi, Scopus, Science Citation Index Expanded, Arts & Humanities Citation Index, Current Contents/Arts & Humanities, Current Mathematical Publications ve MathSciNet'te özetlenmiştir. Dergi Atıf Raporlarına (Journal Citation Reports) göre derginin 0,605 2018 etki faktörü vardır.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]