NTV Radyo

Vikipedi, özgür ansiklopedi
NTV Radyo
Kuruluş13 Kasım 2000
SahibiDoğuş Grubu
FormatıHaber, spor, müzik, belgesel
DilTürkçe
Genel merkezİstanbul
Yayın alanıUlusal
Eski adlarıRadyo Pop (1997-2001)
Kardeş istasyonlarıNTV Spor Radyo
WebsitesiNTV Radyo
Dinlenebilirlik
Frekanslar102.8 İstanbul
104.7 Ankara
95.7 İzmir
102.8 Bursa
97.0 Adana
İnternet yayını
ntvradyo.com.trDinle
PuhutvDinle
Radyo Pop logosu

NTV Radyo, 13 Kasım 2000'de yayına başlayan radyo istasyonu. Ekonomiden spora, filmlerden konserlere, hayatın tüm alanlarından haberleri ve gelişmeleri mikrofona taşıyor.

Türkiye’nin 53 merkezinden yaptığı yayınla dinleyiciye ulaşan NTV Radyo, gün boyu haber kuşaklarına, gece ve hafta sonu yayınlarında ise müzik ve spor programlarına yer veriyor. Türkiye Futbol Ligi maçları, uzman yorumcular tarafından stattan canlı aktarılıyor.

BBC, Voice of America, Deutsche Welle’nin Türkçe yayınları ile BBC Dünya Servisi’nin hazırladığı İngilizce haberler NTV Radyo’da dinleyici ile buluşuyor.

NTV Radyo internet üzerinden de canlı olarak dinlenebiliyor.

Hafta sonları "Klasik Müzik Gündemi", klasik müzik, "Cazın Büyüsü" ve "Müziğin Caz Hali" programlarında caz müzik, "Sahnedeki Ezgiler" programında da müzikal, Cumartesi sabahları 09.10'da da "Radyo Sineması" programıyla sinema belgesellerine, her gece 01.10'da yayınlanan "1001 Gece" programıyla "ölmeden önce dinlenmesi gereken 1001 albümün yayınlandığı" müzik tarihinin önemli ezgilerine yer vermektedir.

1997'de, Radyo Pop adıyla Nergis Holding bünyesinde yayına başlayan radyo istasyonu, 1999'da Doğuş Grubu tarafından satın alınmıştır. Ayrıca bu televizyon kanalını ilişkili bir de kanalla (Pop TV) vardır. Türkiye genelinde İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Bodrum, Fethiye, Marmaris, Zonguldak, Samsun, Kayseri, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Karaman, Konya, Kırıkkale,Şırnak ve Mardin’den oluşan yayın ağının yapmıştır. 13 Kasım 2000'de yayına son verip NTV Radyo'ya bırakmıştır.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]