Mr. Mister

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Mr. Mister
"Mr. Mister" ya da diğer bilinen adlarıyla "The Misters" Steven Park George, Richard James Page, Lee Patrick Mastelotto, Steven Mark Farris
Genel bilgiler
Köken ABD
Tarzlar Pop Rock, New Wave, Soft Rock, Rock, Rock and Roll
Etkin yılları 1982-1990
Plak şirketi RCA, Little Dume Records
İlişkili hareketler The Bangles, Toto, Third Matinee, Pages,
Resmî sitesi mrmisterofficial.com
Eski üyeler Richard Page,Steve Farris,Steve George,Pat Mastelotto

Mr. Mister 1980'li yılların efsanevi Amerikan Rock 'N' Roll grubu. Grup, Grubun "Beyni" Lideri - Baş Bassist/Ana Vokalist "Richard James Page",Baş Gitarist/Vokalist:"Steven Mark Farris", Klavyeci/Saksafonist/Vokalist:"Steven Park George" ve Baterist/Davulcu/Vokalist:"Lee Patrick Mastelotto" 'dan oluşuyordu. Grubun adı whether report albümü olan Mr. Gone bir başka adıyla Mr. this veya Mr. That son olarak Mr. Mister olarak seçilmiştir. 1980'li yılların melodi seslerini temsil ettiği düşünülebilir.

Popülaritesi[değiştir | kaynağı değiştir]

En ünlü parçalarından Broken Wings - Kyrie - We Belong To No One - Waiting In My Dreams - Stand And Deliver 80'lerin efsanevi televizyon dizisi Kanun Namına'nın The Best Of Kanun Namına(Miami Vice) albümünde yer almaktadır.. Miami Vice sayesinde ününe daha bir ün katmıştır.. Grup 2010 yılında tekrar toplanma kararı almış ve youtube'da Mr.Mister Pull albümü adlı bir video yayınlamıştır..

Ayrıca Power Over Me parçası Allah'ın gücünden ve yalnızca Allah'a sığınmak sözlerinden kurulmuştur.

Günümüz gençlerinin de grup kurarken en önemli idollerindendir,ayrıca parçaları Grand Theft Auto Vice City - Grand Theft Auto Vice City Stories ve Kanun Namına dizileri sayesinde günümüzde de ayrıcalıklı yerlerini korumaktadır.

Grand Theft Auto Vice City oyununda bakınız 1986,New York Şehri(Liberty City) dönemin en büyük mafya ailelerinden Forellilerin kamufile olmak için paravan olarak kullandıkları lokantanın gizli mafya toplantı odasında Mr. Mister'ın - Broken Wings adlı parçası çalmaktadır.Ayrıca oyun içerisinde de Emotion 98.3 adlı radyo istasyonunda da çalarken bulabilirsiniz,hatta Kanun Namına'nın yine soundtrack'i olan dizinin baş karakteri Dedektif James "Sonny" Crockett için (org)Jan Hammer-(gitar)Tim Truman ve (bateri)John Petersan üçlüsünün yaptığı Crockett's Theme de yine aynı oyunda diziye güzel bir hatırlatma ve gönderme olarak bulunabilir.

Grup Şili konserinde dönemin cunta yönetimi tarafından ABD'li oldukları için bir süre alıkoyulmuştu grubun solisti Richard Page eline mikrofonu alıp I'm not politician,I'm musician and I love all of the world demesi oraya gelen ve sahne dışında olan yüzlerce seyircinin I LOVE YOU MR.MISTER - YOU ALWAYS GONNA BE FOREVER çığlıkları atması da grubun şu andaki System Of Down gibi ahlaksız-Türk düşmanı ve Irkçı gruplara da bir anlamda Müzisyensen müziğine bak,ırkçı saçmalıklarını müziğe alet etme ayarında Richard Page grubu adına güzel bir ayar vermiştir o konserde!