Mr. Mister

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Mr.Mister
Genel bilgiler
Köken ABD
Tarzlar Pop Rock, New Wave
Etkin yılları 1982-1990
Plak şirketi RCA, Little Dume Records
Resmî sitesi mrmisterofficial.com
Eski üyeler Richard Page,Steve Farris,Steve George,Pat Mastelotto

Mr. Mister 1980 lerin ünlü Amerikan pop rock grubu. grubun adı whether report albümü olan Mr. Gone bir başka adıyla Mr. this veya Mr. That son olarak Mr. Mister olarak seçilmiştir.1980 lerin melodi seslerini temsil ettiği düşünülebilir. Grup vokal ve bas gitar Richard Page, klavye Steve George ,bateri Pat Mastelotto, ve baş gitarist Steve Farris'den oluşuyordu.

Popülaritesi[değiştir | kaynağı değiştir]

En ünlü parçalarından Broken Wings - Kyrie - We Belong To No One - Waiting In My Dreams - Stand And Deliver 80'lerin efsanevi televizyom dizisi Miami Vice 'ın The Best Of Miami Vice albümünde yer almaktadır.. Miami Vice sayesinde ününe daha bir ün katmıştır.. Grup 2010 yılında tekrar toplanma kararı almış ve youtube'da Mr.Mister Pull albümü adlı bir video yayınlamıştır..

Ayrıca Power Over Me parçası Allah'ın gücünden ve yalnızca Allah'a sığınmak sözlerinden kurulmuştur.

Günümüz gençlerinin de grup kurarken en önemli idollerindendir,ayrıca parçaları Grand Theft Auto Vice City - Grand Theft Auto Vice City Stories ve Miami Vice dizileri sayesinde günümüzde de ayrıcalıklı yerlerini korumaktadır.

Grand Theft Auto Vice City oyununda bakınız 1986,New York Şehri(Liberty City) dönemin en büyük mafya ailelerinden Forellilerin kamufile olmak için paravan olarak kullandıkları lokantanın gizli mafya toplantı odasında Mr.Mister'ın - Broken Wings adlı parçası çalmaktadır.Ayrıca oyun içerisinde de Emotion 98.3 adlı radyo istasyonunda da çalarken bulabilirsiniz,hatta Miami Vice'ın yine soundtrack'i olan dizinin baş karakteri Dedektif James Sonny Crockett için (org)Jan Hammer-(gitar)Tim Truman ve (bateri)John Petersan üçlüsünün yaptığı Crockett's Theme'da yine aynı oyunda diziye güzel bir hatırlatma ve gönderme olarak bulunabilir.

Grup Şili konserinde dönemin cunta yönetimi tarafından ABD'li oldukları için bir süre alıkoyulmuştu grubun solisti Richard Page eline mikrofonu alıp I'm not politician,I'm musician and I love all of the world demesi oraya gelen ve sahne dışında olan yüzlerce seyircinin I LOVE YOU MR.MISTER - YOU ALWAYS GONNA BE FOREVER çığlıkları atması da grubun şu andaki System Of Down gibi ahlaksız-Türk düşmanı ve Irkçı gruplara da bir anlamda Müzisyensen müziğine bak,ırkçı saçmalıklarını müziğe alet etme ayarında Richard Page grubu adına güzel bir ayar vermiştir o konserde!