İçeriğe atla

Mitsubishi Research Institute

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Genellikle MRI olarak adlandırılan Mitsubishi Research Institute, Inc. (Japonca, 三菱 総 研究所 研究所 veya 三菱 総 研) (TYO: 3636 ), Japonya'daki Mitsubishi Group'un yüzüncü yıldönümünde 1970 yılında kurulan şirket, Mİtsubishi için hizmet veren bir düşünce kuruluşudur.

Genel[değiştir | kaynağı değiştir]

Genellikle MRI olarak adlandırılan Mitsubishi Research Institute, Inc., Japonya'daki Mitsubishi Group'un yüzüncü yıl dönümünde, grubun çeşitli şirketleri tarafından yatırım alan şirket 1970 yılında kurulmuştur ve Japonya'nın temsilcisi olan bir düşünce kuruluşudur. Şirketin şu anda 5,302,000,000 yen sermeyesi bulunmaktadır.

Mitsubishi Group'un danışmanlık firmasıdır ve şu anda yaklaşık 900 kişiyi istihdam etmektedir. Tokyo, Osaka ve Nagoya'da şubeleri vardır ve Washington, DC'de bir ofisi vardır.

Bağlı şirketler[değiştir | kaynağı değiştir]

MRI, MRI (yüzde 60) ve MUFG'nin (yüzde 40) ortaklaşa sahip olduğu Mitsubishi UFJ Financial Group'un (MUFG) BT destek kolu olan, genellikle DCS (Diamond Computer Service) olarak adlandırılan Mitsubishi Research Institute DCS gibi yan kuruluşlara sahiptir. Ayrıca MUFG'nin 700 kişilik kadrosuyla Mitsubishi UFJ Araştırma ve Danışmanlık (MURC) adlı kendi Düşünce kuruluşu, eski Mitsubishi Bank'ın Diamond Business Consulting, Bank of Tokyo 's Tokyo Research International, Sanwa Bank 's Sanwa Araştırma Enstitüsü ve Tokai Bank'ın Tokai Araştırma Enstitüsü gibi kuruluşların ardılı olma özelliği taşır.

Rekabet[değiştir | kaynağı değiştir]

Rakipleri:

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]