Miley Stewart

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Miley Ray Stewart
Hannah Montana karakteri
Miley Stewart.jpg
Hannah Montana'nın 3. sezonunda Miley Stewart
İlk görünüm Lilly, Do You Want to Know a Secret? (1. sezon, ilk bölüm)
Son görünüm Wherever I Go (4. sezon, final bölümü)
Canlandıran Miley Cyrus
Ryan Newman (çocukluk)
Mary-Charles Jones (çocukluk)
Bilgileri
Takma ad(lar)ı America's Songbird[1]
Miles
(by Jackson)
Bud
(by Robby)
Cinsiyet Kadın
Meslek Şarkıcı, söz yazarı, oyuncu, dansçı, öğrenci
Aile Robby Ray Stewart (Baba)
Susan Stewart (Anne, ölmüş)
Jackson Stewart (Kardeş)
Önemli ilişkileri Leslie "Jake" Ryan
Travis Brody
Jesse

Miley Ray Stewart, Disney Channel'da yayınlanan Hannah Montana isimli dizide Miley Cyrus'ın canlandırdığı kurgusal karakter. Karakter Hannah Montana dizisi dışında Hannah Montana: The Movie adlı filmde de yer alır. Miley Stewart dizide çifte yaşam süren bir genç kızdır. Miley normal bir gençken, ikinci karakteri "Hannah Montana" dünyaca ünlü bir pop stardır.

Karakterin orijinal adı Chloe Stewart olarak belirlense de daha sonra Miley Stewart olarak değiştirilmiştir.[2]

Miley Crowley Corners, Tennessee'de 23 Kasım 1992'de doğmuştur. (Cyrus'ın gerçek doğum tarihi) Ebeveynleri Robby ve Susan Stewart, ağabeyi ise Jackson'dır. Miley pek çok evcil hayvana sahiptir: Luanne adında bir domuzu, Leslie adında bir hamsterı, Blue Jeans adında bir atı vardır.

Hannah Montana[değiştir | kaynağı değiştir]

Miley Cyrus Best of Both Worlds Tour'da peruk takarak Hannah Montana olarak performans sergiliyor.

Hannah Montana Miley Stewart'ın alt kişiliğidir. Karakterin orijinal adı Molly Cingle olarak düşünülse de daha sonra bu değiştirilerek Hannah Montana'da karar kılınmıştır.[3][4] Hannah kimliği bilinmeyen dünyaca ünlü bir pop yıldızıdır. Hannah'ın pek çok hayranı onun gerçekte normal bir genç kız olduğunu ve Miley ile aynı kişi olduğunu bilmemektedir.

Hannah Montana'yı Miley Stewart'dan ayıran en büyük özellik Montana'nın sarı bir peruk takması, Stewart'ın ise esmer olmasıdır. Bunun dışında Montana genelde abartılı giyinen, makyaj yapan ve büyük güneş gözlükleri takan bir karakterdir.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Everybody Was Best-Friend Fighting". Hannah Montana. 2. sezon. § 14. 29 Temmuz 2007. 14:03 dakika. Disney Channel. 
  2. ^ Cyrus, Miley (2008). Chloe Stewart"Miles To Go". Bath, UK: Parragon. s. 59. ISBN 978-1-4075-6261-2. My character's name was Chloe Stewart. Her alter ego's name was Hannah Montana. It was just way too many names. So they dropped the one that was easiest to let go. My character's name changed to Miley Stewart. 
  3. ^ "Miley Cyrus". Weigl Publishers Inc. 21 Temmuz 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Kasım 2010. 
  4. ^ Duthel, Heinz (2010). "Miley Stewart, Alias Hannah Montana Do You Want to Know a Secret?". Lulu.