Merva Ulusoy

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Merva Ulusoy
Doğum 19 Mayıs 1971 (1971-05-19) (50 yaşında)
İstanbul, Türkiye
Meslek Spiker

Merva Ulusoy, 19 Mayıs 1971 spiker, televizyoncu

İstanbul doğumlu olan Merva Ulusoy, Şişli Terakki İlkokulu'nun ardından Sankt Georg Avusturya Lisesi Ticaret Bölümünden mezun oldu. Viyana'da Webster Üniversitesinde Yöneticilik ve Pazarlama okuduktan sonra Londra'da Uluslararası Ticaret üzerine master yaptı. 1993'te Cenevre'ye giden Ulusoy, finans üzerine MBA diploması aldı. 1994 yılında ise Harvard Üniversitesinde globalleşme üzerine yüksek ihtisas yaptı.

İş dünyasına 1993'te Pars/McCann Erickson İstanbul'da müşteri temsilcisi olarak giren Ulusoy, 1995'te United Parcel Service - Boston'da yönetici ve liderlik konusunda bir senelik Özel Rotasyon Programına seçildi. 1996 yılı boyunca Atlanta Olimpiyat Oyunlarında İstanbul Milli Olimpiyat Komitesinin tanıtımını yapan Lowe Adam reklam ajansında, üst düzey danışman olarak İstanbul ve Atlanta'da çalıştı.

1997-2000 yılları arasında aile şirketleri olan Ulusoy Ticari Yatırımlar Holding A.Ş.de Halkla İlişkiler ve Reklam Müdürlüğü yaptı. Eylül 2003'te CNN TÜRK ailesine katılan Merva Ulusoy, halen İş'te Gündem isimli programını hazırlayıp sunuyor.

Avusturya Lisesi Mezunlar Derneği, TÜSİAD ve KAGİDER üyesi olan Merva Ulusoy iyi derecede İngilizce, Almanca ve Fransızca bilmektedir. Meyra isimli bir kızı bulunmaktadır.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]