Mercedes-Benz Vito

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Vito
Genel Bakış
ÜreticiMercedes-Benz
Fujian Daimler (de)
Üretim yıl(lar)ı1996-günümüze
MontajVito
Gövde ve Şasi
Platform İspanya, Vitoria-Gasteiz
 Çin, Fúzhōu
KaroserVan
Teknik Özellikler
Motor2.1L
3.0L V6
Şanzıman6 ileri düz vites
5 ileri otomatik vites
Yakıt sistemiDizel

Mercedes-Benz Vito, Mercedes-Benz'in van modelidir. Araç Vitoria-Gasteiz, İspanya'da üretilmektedir. Vito adı, şehrin adı olan Vitoria isminden gelmektedir.

Aracın ana şirketi 1998 yılından 2007 yılına kadar Daimler-Benz ve Daimler Chrysler AG yapmıştır. 2007'den itibaren ise Daimler AG yapmıştır.

Araç standart bir panel van modeldir. Yük kapasitesini artırmak için, bir değişiklik gerekir.


1. Nesil Vito[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk nesil Mercedes-Benz Vito, 1996 ve 2003 yılları arasında üretilmiştir. Yakıt sistemi olarak benzin veya dizel motor kullanılmaktadır. Dizel motor 79,98,102,122,140 hp, benzin motor ise 129 hp gücündedir.


2. Nesil Vito[değiştir | kaynağı değiştir]

2. Nesil Mercedes-Benz Vito, yeni motor ve yeni bir güç kazanmıştır.

Bu cam ve sütun, A açısı yatay olduğu için gösterge tablosu yakındır. Aracın 4 dizel motor seçeneği vardır. 109 CDI, 111 CDI, 115 CDI ve 120 CDI seçeneği vardır.

2. nesil Vito, tüm Avrupa 3 uyumlu olduğu (ayrıca 4 Kasım 2006 itibarıyla Euro) ve bu nedenle Düşük Emisyon Bölgesi Londra'da muaf uyumlu. Vito, Avrupa standartlarına ulaşmak için en az Ekim 2010 ticari araç (van) olması gerekmektedir.


Londra Taksi çeşidi[değiştir | kaynağı değiştir]

Vito, Ağustos 2008 tarihinde Kamu Taşıma Ofis olarak kullanılmak üzere onaylanmış bir Londra lisanslı siyah taksi'dir.[1] Vito Taksi, elektrikli sürgülü kapı ve altı kişilik koltuk içerir. Vito, arka lastik PCO katı dönüm daire karşılamak sağlar ve iki tekerlekli sandalye taşıma özelliğine sahiptir.[2] EcoCity, Mercedes tarafından lisans ile üretilmiş olan araçlar için 'Traveliner' modeli bir Mercedes-Benz, ve KPM-İngiltere Taksiler iştiraki aracılığıyla üretilmektedir.[3]

Mercedes Taksi, pencere açma seçeneği ve sürgülü kapı seçeneği var ve artık yolcu tarafından da kullanılabilir.

Yeni taksi, TX ve Metro modellerinin yaptığı ünlü u dönüşünü yapmaz. Bunun yerine, direksiyon üzerindeki bir düğmeyle etkinleştirilebilen LSM sistemine sahiptir. Bu sistem arka tekerlekleri, ön tekerleklere ters yönde döndürür. Bu da taksiye, TX ve Metro modellerindeki sıkı dönüş hareketini yapmasını sağlar. Bu sistem, yalnızca araç daha az seyahat ettiğinde kullanılabilir. Araç yön değiştirirse, sistem kendini devredışı bırakır ve tekerlekler doğrulur.

Uzun ve TX modeller daha geniş ve elektrikli katlanır ayna seçeneği bulunmaktadır.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ PCO Notice - Mercedes-Benz Vito Taxi 16 Şubat 2010 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi., Public Carriage Office notice at Transport for London, 2008-08-13 tarihinde erişilmiştir.
  2. ^ Hail, the new London cab 19 Ağustos 2008 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi., London Evening Standard, 26-06-2008 tarihinde erişilmiştir.
  3. ^ Mercedes-Benz to launch eco-friendly London black cab 15 Temmuz 2009 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi., Daily Telegraph 17-06-2008 tarihinde erişilmiştir.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]