Like a Surgeon

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
"Like a Surgeon"
Fantasy Ride albümünden
Ciara single
Yayımlanma Amerika Birleşik Devletleri 15 Haziran 2009 (radyo)
Format Radyo single'ı
Kaydedilme 2008
Tarz R&B
Süre 4:27
Şirket LaFace
Yazar Christopher Stewart, Terius Nash
Yapımcı Tricky Stewart, The-Dream
Ciara tekli kronolojisi
""Love Sex Magic""
(2009)
"Like a Surgeon"
(2009)
""Work""
(2009)

"Like a Surgeon", Amerikalı şarkıcı Ciara tarafından üçüncü stüdyo albümü Fantasy Ride için kaydedilen R&B türünde bir şarkıdır. Yazarlığını ve yapımcılığını Christopher "Tricky" Stewart ve The-Dream üstlendi. "Work" adlı parça tüm dünyada yayımlanırken; bu parça da üçüncü single olarak tanıtıldı.

Yayımlanma ve liste başarıları[değiştir | kaynağı değiştir]

Ciara, Twitter sayfasına henüz hangileri olacağı kesinleşmeyen iki parçaya video klip çekeceğini yazdı. Sonrasında "Work" parçasının dünya çapında yayımlanacağı ve "Like a Surgeon" için de bir video klip çekileceği doğrulandı.

Şarkının tanıtımı MTV'de başladı. Albümle ilgili bir reklamda Ciara, şarkının bir bölümü akapella olarak seslendirdi. Şarkı, 15 Haziran 2009'da Amerika Birleşik Devletleri radyolarında çalınmaya başladı.[1]

"Like a Surgeon", single olacağının doğrulanması ve radyo istekleri doğrultusunda Billboard Hot R&B/Hip-Hop Songs listesine 13 Haziran 2009'da doksan iki numaradan giriş yaptı[2] ve sonraki haftalarda elli dokuz numaraya yükseldi.[3] Resmî çıkış tarihinin belirlenmemesi sonucunda şarkı, radyoların çalma listelerinden ve Billboard listesinden çıkarıldı.

Video[değiştir | kaynağı değiştir]

Şarkının video klibinin Britney Spears'ın turnesi tamamlandıktan sonra Melina Matsoukas yönetmenliğinde çekileceği Ciara'nın Twitter sayfası aracılığıyla doğrulandı.

Listeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Liste (2009) Tepe
noktası
ABD Billboard Hot R&B/Hip-Hop Songs[3] 59

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]