Level of Concern

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
"Level of Concern"
Twenty One Pilots şarkısı
Kaydedilme 2020
Tarz Alternatif
Süre 3:41
Şirket Fueled By Ramen, WEA International
Yazar Tyler Joseph
Yapımcı Paul Meany

"Level of Concern" Amerikan müzik ikilisi Twenty One Pilots tarafından yazılan ve kaydedilen şarkı. Şarkı 9 Nisan 2020 günü Fueled by Ramen aracılığıyla yayınlandı. Şarkının prodüksiyonluğunu grubun solisti Tyler Joseph ve Paul Meany (Mutemath grubunun üyesi) üstlendi. Şarkı sözleriyle COVID-19 pandemisi konusunu ele alıyor. Grup, şarkının gelirlerinin bir kısmını Crew Nation adı verilen müzik sektöründe salgından dolayı işsiz kalmış olanlara yardım eden bir kuruluşa bağışlayacaklarını duyurdu.

Arkaplanı[değiştir | kaynağı değiştir]

2020 Mart ayının başında salgın Amerikada çok büyük bir hız kazandı. İnsanlara evlerinde kalmaları ve sosyal mesafeye uymaları konusunda uyarılar yapıldı. Bu şarkı grubun 2018 yılında yayınladıkları Trench albümünden beri yayınladıkları ilk yeni şarkı. 6 Nisan'da grubun solisti Tyler Joseph Twitter üzerinden yaptığı açıklamada sürekli yeni şeyler yazdığını ve bu sefer bunun o an yayınlanması gerektiğini söyledi. Ayrıca yazdığı ilk elektrogitar şarkısı olduğunu ve bitirmek için "birkaç güne" ihtiyaç duyduğunu söyledi. Daha sonrasında yaptığı eklemede grup arkadaşı Josh Dun'a birkaç dosya yolladığını söyledi. Şarkı bundan tam 3 gün sonra 9 Nisan 2020 günü TSİ 19:00'da yayınlandı. Şarkının gelirlerinin bir kısmının Crew Nation adı verilen pandemiden etkilenen müzik sektöründeki çalışanlara bağışlanacağı açıklandı.

Müzik videosu[değiştir | kaynağı değiştir]

Müzik videosu şarkıyla beraber 9 Nisan günü yayınlandı, ve yönetmenliğini grubun uzun süredir grubun içerik yöneticiliğini yapan Reel Bear Media üstlendi. Şarkıya aynı zamanda Tyler Joseph'in eşi Jenna, çocukları Rosie ve Josh Dun'ın nişanlısı Debby Ryan eşlik etti.

Emeği geçenler[değiştir | kaynağı değiştir]

Listeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Liste (2020) Yerleşme
sırası
İskoçya (Official Charts Company)[1] 73
BK İndirme (Official Charts Company)[2] 64

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Archive Chart". Scottish Singles Top 40. The Official Charts Company. Erişim tarihi: April 11, 2020.
  2. ^ "Archive Chart" UK Download Chart. Erişim tarihi: April 11, 2020.