Kuşcağız, Keçiören

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kuşcağız
Kuşcağız mahallesinde apartmanların ortasında kalan gecekondular.
Ülke Türkiye Türkiye
Bölge İç Anadolu Bölgesi
İl Ankara
İlçe Keçiören
Nüfus
 (2014)
 • Toplam 44.807
Zaman dilimi UTC+03.00 (UDAS)
Posta kodu
06290
Alan kodu (+90) 312
Plaka kodu 06

Kuşcağız, Ankara'nın Keçiören ilçesine bağlı eski gecekondu şimdiki kentsel dönüşüm mahallesidir. Keçiören Kaymakamlığı verilerine göre nüfusu 44.957 kişidir. Kuşcağız Mahallesi, Keçiören'in en kalabalık mahallesidir. Mahallede düşük ve orta düzeyli bireyler yaşamaktadır. Eskiden gecekondu yerleşim yeri olan mahalleye kentsel dönüşümle birlikte binalar yapılmaya başlanmıştır. Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi daha yaygın bilinen adıyla Sanatoryum Hastanesi, mahalle sınırları içerisindedir. Ayrıca mahallede sosyal tesis olarak, Neşet Ertaş Kültür Merkezi[1] ve eski Ufuktepe Stadı yerine yapılan Ankara Büyükşehir Belediyesi Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi[2] bulunmaktadır.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Neşet Ertaş Kültür ve Gösteri Merkezi". Keçiören Belediyesi. 5 Şubat 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Kasım 2013. 
  2. ^ "Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi yapım işi". Ankara Büyükşehir Belediyesi. 1 Şubat 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Kasım 2013. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Keçiören Kaymakamlığı/Muhtarlıklar