Kseniya Sitnik

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Ksenia Sitnik, My Vmeste'yi seslendirirkene

Ksenia Sitnik (d. 15 Mayıs 1995 Mozyr-Beyaz Rusya) Beyaz Rus şarkıcı. 2005 Eurovision Çocuk Şarkı Yarışması'nı kazanmıştır.

Biyografisi[değiştir | kaynağı değiştir]

Ksenia Sitnik, Mayıs 15,1995'te Mozyr Beyaz Rusya'da doğmuştu, babası, bir işadamıdır, ve annesi, UMES müzik okulunun bir yöneticisidir. Ksenia’nın hobileri, şarkı söylemek, dans etmektir. Ksenia'nın, çocukların şarkı müsabakalarında yer alan bir ablası var. Ksenia Sitnik, çok erken bir yaşta kariyerine başladı. Ksenia, (Onun şehri, Chernobyl'dan birkaç kilometre olduğundan beri radyasyonla hala kirletilendir, nükleer bitkidir) Chernobyl yol iyilik gösterisinin olduğu gibi birçok festivalde yer aldı, ve 'Göktaşlarının içeride Nowa Rudası'nın, Polonyası'nın ve 'Starının, aydınlattığı' aziz Petersburg'da festivallere katıldı. 2005'te Beyaz Rusya'da Vitebsk'te Slavianski çarşısında uluslararası çocukların müsabakasında yarışa ek olarak altın arı festivalinde ödülleri kazandı.

Ksenia Sitnik, Avrupa'nın karşısında ünlü oldu, 2005 Eurovision Çocuk Şarkı Yarışması'nda zaferiyle Beyaz Rusya'yı temsil etti.2. olan yarısmacıyla da aralarında sadece 2 puan fark vardı.

(Örneğin, 'Europrediction' oylamasında, Oikotimes tarafından tuttu. Com, Ksenia, puanlar olmadan en son geldi) Yarışma öncesi yapılan oylamalarda Ksenia’nın şarkısı favorilerden değildi ve kazanması düşünülmüyordu ama buna rağmen Ksenia yarışmayı kıl payıyla kazandı.Çünkü 2. olan Şarkıyla (İspanya’dan Antonio José ile aralarında 3 puan vardı) 2006 Kasım'da 2005'te birinci olan şarkının da içinde olduğu bir albüm yaptı.

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Önce gelen:
Maria İsabel
Eurovision Çocuk Şarkı Yarışması Birincisi
2005
Sonra gelen:
Tolmaçevi ikizleri