Killing an Arab

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Killing an Arab
The Cure
Yayımlanma aralık (1978)
Kaydedilme 1978
Tarz Post-Punk
Süre 2:21
Şirket Small Wonder (1978)
Fiction Records (1979)
Prodüktör Christ Parry

Killing an Arab The Cure 'un yayınladığı ilk single.Parça İngiltere'de çıkardıkları Three Imaginary Boys (1979) albümleriyle aynı zamanlarda yayınlandığı halde bu albümde yer almadı.Ancak parça bir sene sonra Amerika'da çıkarıcakları Boys Don't Cry (1980)albümünde yayınlandı.

Bestecisi Robert Smith parçayı Albert Camus'nün Yabancı (L'etranger) kitabının kısa ve şiirsel anlatımı olarak yorumlar.Camus'un kitabının ana karakteri olan Meursault, kumsalda oturup denizi seyreden bir arapla karşılaşır ve arabın elinde tuttuğu bıçak güneş ışınlarını Mersault'un gözlerine yansıtır.Sıcaktan ve gözlerinin kamaşmasından rahatsız olan Meursault,bir anda düşünmeden ateş eder ve sahilde duran arabı vurur.

Yayınlandığında Killing an arab sansasyon yaratır ve ırkçılığı tetikliyor düşüncesiyle toplatılır,ancak kapağına yapıştırılan ırkçılığı red eden bir stickerla tekrar piyasaya sunulur. Irkçılığın Avrupa'da yükselmesinden dolayı, 2005'te katıldıkları bazı Avrupa ülkelerindeki festivallerde Grup şarkı sözünü Killing an Arab yerine Kissing an Arab olarak değiştirirler.