Kategori:Grip

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

Grip kış aylarının korkulu belasıdır. Kış aylarında bir çoğumuzun vücuduna giren bu hastalık yani grip neden olur, grip nasıl geçer, gribe ne iyi gelir, gripten nasıl korunur bu başlıkları konumuzda ele alacağız. Öncelik olarak gribin neden olur onu inceleyeceğiz.

GRİP NEDEN OLUR[değiştir | kaynağı değiştir]

Birkaç hastalığı insan hayatında bir kez geçirmesi ile bağışıklık kazanır. Bu bağışıklık ömür boyu insanı bazı hastalıklardan korur. Grip bir virüs hastalığıdır. Genel olarak her yıl şekil değiştirerek insanları tekrar hasta edebilir. Virüsler canlı varlıklardır ve değişebilme özellikleri mevcuttur. Grip soğuk algınlığı ile karıştırılabilir. Grip halsizlik ve kas ağrılarına neden olur. Grip son derece bulaşıcı bir hastalıktır. Mevsimsel bir hastalıktır. Kış aylarında ortaya çıkar. Grip belirtileri ;  ateş, yüksek ateş, vücut ağrısı, kas ağrısı, halsizlik, öksürük, titreme hissi, boğaz ağrısı, gibi sıralanabilir.  Gribin bulaşıcı olduğundan bahsetmiştik. Grip solunum yolu hastalığıdır. Soluduğumuz havadan bulaşabilir. Yakın temas sonucu bulaşabilir. El teması ile grip bulaşabilir. Solunum yolu ile  bulaştığı için grip iseniz toplum içinde hapşurmamanızı, öksürmemenizi, insanların yüzüne solumamanızı tavsiye ederiz.

GRİBE NE İYİ GELİR[değiştir | kaynağı değiştir]

Gribe ne iyi gelir sorunuza gribe en iyi bu gelir, bunu yaparsanız gribe kesin çözüm sunarız dememiz yanlıştır. Grip zaman belirli bir zaman sürecinde geçecektir ancak size önereceğimiz bir kaç gribe ne iyi gelir tavsiyesi ile bu süreyi çok kısaltabiliriz. Mantık olarak grip halindeyken vücudumuz bir savaş içerisindedir. Bu savaşı kazanmamız için ek kuvvetler sunmamız savaşı kısaltarak daha kısa bir sürede iyileşmemizi sağlayacaktır. Bu tavsiyeler tamamen doğal yöntemler olup bitkisel kaynaklar sunarak çözüme ulaşmanızı sağlar.[1]

Bu kategorinin ana maddesi: Grip

[1]

  1. ^ a b Gribe ne iyi gelir

Alt kategoriler

Toplam 3 alt kategoriden 3 tanesi burada bulunmaktadır.

2

Ö

İ

"Grip" kategorisindeki sayfalar

Bu kategoride toplam 8 sayfa bulunmaktadır ve şu anda bunların 8 tanesi görülmektedir.