Jonathan Hancock

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Jonathan Bruce Hancock, Reader's Digest dergisinin köşe yazarı, The Junior Memory Championship'in Kurucusu ve 'The Study Book' kitabının yazarıdır. Ayrıca iki kez Guinness Dünya Rekoru sahibi ve eski Dünya Hafıza Şampiyonudur. On beş yılını BBC Radio Oxford'da radyo sunucusu olarak çalışarak geçirmiştir. Çoğunlukla hafıza ve öğrenme üzerine on dört kitap yazmış ve uzun yıllar öğretmen ve okul müdürü olarak çalışmıştır. Yazar, editör ve yayıncı olarak serbest hizmet vermektedir.

Erken dönem[değiştir | kaynağı değiştir]

12 Şubat 1972'de İngiltere'de doğdu. İlk çocukluğunu geçirdiği Kuzey Yorkshire'a ve daha sonra Middlesbrough'un bir banliyösü olan Nunthorpe'a erken yaşta taşındı. Daha sonra Oxford Üniversitesi, Christ Church'te İngilizce okumak için Oxford'a taşındı. Oxford'da bir öğrenci olarak çalışmalarını tamamladıktan sonra yerel BBC radyo istasyonunda çalışmaya başladı.

Kariyer[değiştir | kaynağı değiştir]

Yazar[değiştir | kaynağı değiştir]

Jonathan her zaman hafızaya ve öğrenmeye büyük bir ilgi duymuştur. Kitapları 'Nasıl Dahi Olunur' ve 'Hafızanızı En Üst Düzeye Çıkarın' gibi başlıklara sahiptir ve birçok farklı dile çevrilmiştir. İlkokullarda hafıza stratejilerini teşvik etmeye yönelik bir eğitim girişimi olan The Junior Memory Championship'in Kurucusu olarak Öğrenme Becerileri Vakfı ile birlikte çalışmaktadır.

En son kitapları arasında 'Çalışma Kitabı', 'Çocuğunuzun Okulda Başarılı Olmasına Yardım Edin', 'Parlak Hafıza Eğitimi', 'Beyninizin Sayı Eğitimi' ve 'Çalışma için Hafızanızı Geliştirin' yer almaktadır.

İlkokullarda öğretmen, Müdür Yardımcısı ve Okul Müdürü Vekili olarak on yıl çalıştı.

Ayrıca bir dizi TV şirketinde hafıza danışmanı ve yazar olarak çalıştı. Popüler Channel 4 programı 'Child Genius'un altı serisinin tamamında hafıza uzmanı olarak görev almıştır.

Jonathan son olarak yazar, hayalet yazar, editör ve yayıncı olarak serbest hizmet vermektedir.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]