Jeff Hanneman

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Jeff Hanneman
Hanneman, 2009 yılında düzenlenen Mayhem Festivali'nde.
Genel bilgiler
Doğum adı Jeffrey John Hanneman
Doğum 31 Ocak 1964(1964-01-31)
Oakland, Kaliforniya, ABD
Ölüm 2 Mayıs 2013 (49 yaşında)
Hemet, Kaliforniya, ABD
Tarzlar Heavy Metal
Thrash Metal
Speed Metal
Meslekler Müzisyen ve söz yazarı
Çalgılar Gitar
Bas gitar
Vokal
Etkin yıllar 1981-2011
İlişkili hareketler Slayer
Resmî site Slayer Resmi Sitesi
Önemli çalgılar

Jeff Hanneman (31 Ocak 1964 - 2 Mayıs 2013, Los Angeles), Amerikalı müzisyen ve Slayer'ın eski gitaristi.

Slayer'in en ünlü şarkılarından Angel of Death, Raining Blood, Seasons in the Abyss, South of Heaven, War Ensemble şarkılarını yazdı. Slayer'in önceki albümlerinin birçok şarkısını o ve Tom Araya yazdı. Sonradan Kerry King'in de yazdığı şarkılar ve albümler de çıkardılar. Jeff Hanneman'ın punk müzik dinlediği, Slayer'in Undisputed Attitude albümünde yazdığı şarkılardan anlaşılabilir. Dinlediği gruplardan birkaçı; Iron Maiden, Judas Priest, Verbal Abuse, Black Flag, Led Zeppelin'dir.

Hanneman, Nazi Almanya'sının ve Nazilerin büyük bir hayranıydı. Pek çok otorite bunu, o ve diğer Slayer üyelerinin Nazi olduğunu ispat olarak alıyordu.

Angel of Death şarkısını, Nazi ordusunda doktor olarak görev yapan Josef Mengele'ye bir ithaf olarak nitelendiren Jeff Hanneman ve Slayer grubu, Nazizm ile ilgili bir bağlantılarının olmadığını, zaten konuyla kısmen ilgilendiklerini defalarca söylemiştir.

Hanneman, Jackson gitar kullanmakta ve bir de kendi ESP signature JH gitarı vardı.

Jeff Hanneman, Kerry King gibi basınla dalga geçmeyi hobi olarak yapan bir insandı. Kayıtlarda Bloodcum grubunun üyesi (John Araya'nin dahil olduğu grup) Joey Fuchs'la kardeş olduklarını yazıyor. Fakat aslında kardeş olmadıkları gibi bir gerçek var. 2010 yılında Jeff Hanneman'ın Slayer'de kolundan yaşadığı sakatlık nedeniyle yerini Gary Holt doldurmuştur.

Jeff Hanneman, evliydi ve çocuğu yoktu. 2 Mayıs 2013 tarihinde karaciğer yetmezliği sonucu ölmüştür.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]