Huntik

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Vikiçizer (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 20.59, 18 Ocak 2016 tarihli sürüm (düzeltme AWB ile)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Huntik

Huntik: Secrets & Seekers, İtalyan animasyon dizisidir. Yapımcısı Winx Club'ın yapımcısı Iginio Straffi'dir. Yapımcı şirketleri Big Bocca Productions ve Rainbow S.p.A. şirketleridir. İlk gösterimini 3 Ocak 2009 tarihinde İtalya'da yapmıştır.

Konu

Uzun süre önce insanlık inanılmaz bir kötülüğe karşı savaşmıştı, karanlığı sadece "Arayıcılar" bozmuş, onlara da Titan'lar tarafından inanılmaz bir güç bahş edilmiştir. Titan canavarları çağırmaya yarayan sihirli tılsımlar...

İlk arayıcılar ve Casterwils daima savaşmış, onları karanlığa yollamıştır. Ancak bu kötü güç yüz yıllar sonra tekrar ortaya çıkmış, Lok, Sophie, Zhalia ve Dante tarafından yeniden iyilik için savaşan Arayıcılar tarfından "Huntik" vakfı kurulmuştur. Dünyaya daima iyiliği getirebilmek içinse yapmaları gereken üç tılsımı bulmaktır.

Lisanslı ürünleri

Huntik lisanslı ürünleri Türkiye'de çanta SMS çantadan, aksesuarları ise ARIKAN'dan üretilecek. Winx'in ürünlerinin doğu avrupa'ya Türkiye'den pazalanmasının kabul edilmesi üzerine Karaca Sarıoğlu şu açıklamayı yaptı:

"Erkeklere Huntik! Çizgi film karakterlerinin yarattığı pazarda erkeklerin geride kaldığını ifade eden Sarıoğlı “Kız çocukları beğendikleri kahramanların kıyafetlerini giymeye onlar gibi olmaya daha meraklı. Bunun yanında erkekler için mevcut pazar dar. Winx’in yapımcısı Iginio Straffi hedef kitlesi erkek olacak Indiana Jones tadında ‘Huntik’ adlı bir çizgi filmle geliyor. Bu filmde yine sihre sahip kahramanlar üç yüzüğe ulaşmayı hedefleyecek” dedi. Huntik ile pazarın hareketleneceğini belirten Sarıoğlu, Huntik’in bölümlerinin farklı ülkelerde geçtiğini ve iki bölümünde Kapadokya’nın yer aldığını belirtti." [1]

Kaynakça

  1. ^ Huntik Türkiye'de, (1 Mart 2014'te erişildi)