Germela

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Logo GERMELA

Germela (GERman Middle Eastern Law Association ( Alman – Orta Doğu Hukuk Derneği ) kısaltması) genel merkezi Hamburg’da olan Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgeleri üzerinde odaklanmış danışmanlık şirketidir. Merkez ofisinin dışında, GERMELA’nın Berlin, Zürih, Tahran ve Dubai[1]'de de şubeleri bulunmaktadır. Bunlara ek olarak, GERMELA Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesindeki 17 farklı ülkede 20den fazla iş birliği yapılan firma , 500 güvenilir avukat ve danışman tarafından da temsil edilmektedir.[2] GERMELA’nın CEO’su DR. Thomas Wülfing’dir. GERMELA müşterilerine her sektörden hizmet verirken ; otomotiv , sağlık , yiyecek-içecek servisi sektörleri üzerinde uzmandır.[3]

Tarihçe[değiştir | kaynağı değiştir]

GERMELA Alman – Orta Doğu hukuk ve danışmanlık şirketleri arasındaki zayıf iş ağını geliştirmek için 2008’de Alman – Orta Doğu hukuk derneği olarak kurulmuştur.[4] GERMELA Almanya ve Orta Doğu'daki işletmeler tarafından sıcak bir kabul görünce, hızlı bir şekilde tam teşekküllü bir danışmanlık şirketine dönüştürülmüştür.

2015 yılında , GERMELA Dubai ve Tahran’da şube açmış, körfezin iki tarafında da kurulan ilk Alman danışmanlık şirketi olmuştur.[5]

2016 yılının başlarında, GERMELA Dubai’de Alman hukuk firması WZR ve Arap hukuk firması Hussain Lootah & Associa

Ceo. Thomas Wülfing

tes ortak girişimi olarak GERMELA LOOTAH hukuk danışmanlık şirketini kurmuştur.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ German Middle East Lawyers Association Unternehmensberatung in Hamburg - GERMELA". germela.com. Retrieved 2016-03-11.
  2. ^ "Locations - GERMELA". germela.com. Retrieved 2016-03-11.
  3. ^ By Andreas Cremer and Laurence Frost. "Carmakers vie for pole position in post-sanctions Iran | Reuters". reuters.com. Retrieved 2016-03-11.
  4. ^ "Der Atomdeal mit dem Iran auf der Kippe - welche Chancen verpassen Deutschlands Unternehmen? | Dr. Winfried Felser". huffingtonpost.de. Retrieved 2016-03-11.
  5. ^ "Neue Märkte: Wülfing Zeuner Rechel eröffnet eigene Niederlassung in Teheran « JUVE". juve.de. Retrieved 2016-03-11.