Gönül (dizi)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Gönül
Tür komedi-drama
Senarist Gani Müjde
Emre Bülbül
Nilüfer Yenidoğan
Fatih Solmaz
Yönetmen Faruk Teber
Başrol Gülben Ergen
Ragıp Savaş
Güven Kıraç
Şevket Çoruh
Ülke Türkiye
Bölüm sayısı 7
Yapım
Yapımcı Ali Gündoğdu
Yapım şirketi Masalevi
Yayın bilgileri
Kanal Kanal D
Ses formatı Stereo
Yayın tarihi - Nisan 2006

Gönül, 2006 yılında Kanal D'de yayımlanan Türk dizisi. Başrollerini Gülben Ergen, Ragıp Savaş, Güven Kıraç ve Şevket Çoruh'un paylaştığı dizi toplam 7 bölüm sürmüştür.

Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Üç kocayla evlenmiş, kocalarından (Lütfü hariç) hiçbiri annesi ve ailesi tarafından onay görmemiş,üç kocadan birer çocuk sahibi olmuş fakat koşullar nedeniyle üç kocasından da boşanmış alımlı ve hayata karşı taviz vermeyen Gönül isimli bir kadının hikâyesi... İlk kocası Kudret maço bir minibüs şoförü, ikinci kocası Fernando İtalyan bir pizzacı, son kocası Lütfü ise hala annesiyle yaşayan ana kuzusu bir çiçekçidir. Üç kocanın üçü de halen Gönül’ün peşinde. Koşmaktadır .. Kocaların kendi aralarında rekabeti, çocukların kendi aralarındaki rekabeti yer yer dayanışmaları, yer yer annelerini babalarıyla evlendirme çabalarını anlatan bir komedi dizisi...

Gönül’ün annesi Nurhayat hep farklı bir hayat düşlemişti Gönül için... Ablası Bahtışen gibi okuyup iş sahibi olmasını... Halbuki Gönül lise zamanlarında gönlünün sesini dinler;anne ve ablasının bütün karşı çıkmalarına rağmen Kudret’le ilk evliliğini yapar... Fernando ikinci sevdasıdrı Gönül’ün ve nihayet Nurhayat Hanım’ın onayladığı Lütfü... Hepsinden birer çocuğu olur Gönül’ün İffet, Can Marko ve Ziya.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]