Firewatch

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Firewatch
Firewatch Logo.png
Geliştirici Campo Santo
Yayımcı Panic
Yönetmen Jake Rodkin
Tasarımcılar Nels Anderson
James Benson
Programcılar Will Armstrong
Paolo Surricchio
Patrick Ewing
Sanatçılar Olly Moss (sanat yönetmeni)
Jane Ng
Senarist Sean Vanaman
Besteci Chris Remo
Motor Unity 3D
Platformlar PlayStation4, Windows, Mac, Linux
Tür Macera
Mod Tek oyunculu oyun Bunu Vikiveri'de düzenle

Firewatch, PC ve PS4 platformları için geliştirilmekte olan, birinci şahıs nişancı-macera türünde, Amerikan yapımı bir video oyunudur.[1] 2014 yılının başlarında duyurulan oyun, 9 Şubat 2016 tarihinde çıkış yaptı.[2]

Hikâye[değiştir | kaynağı değiştir]

Henry, tepetaklak olmuş yaşantısını geride bırakıp, Shoshone Ulusal Ormanı'nda gönüllü yangın gözetleme personeli olarak çalışmaya başlar. Alabildiğine uzanan bu yeşil örtünün ortasında, onu yalnızlıktan men eden tek şey; telsizin ucunda, Delilah'ın sesidir. Rutin devriye turlarıyla sakin başlayan görev, gizemli olayların cereyan etmesiyle karmaşık bir hal alır. Zaman geçtikçe, Henry ve amiri Delilah'ın ilişkisi çalışma arkadaşlığının çok çok ötesine geçer. Orman, hiç beklenmedik bir biçimde, kendilerinden bile sakladıkları sırları yüzlerine vurmaktadır.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Dyer, Mitch (3 Mart 2015). "Firewatch: Comedy, Drama, and Trust Issues — IGN First" (İngilizce). IGN. 11 Mayıs 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Mayıs 2015. 
  2. ^ Maiberg, Emanuel (13 Mart 2014). "Campo Santo announces its first game: Firewatch" (İngilizce). PC Gamer. 23 Nisan 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Mayıs 2015. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]