European BEST Engineering Competition

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Avrupa BEST Mühendislik Yarışması[değiştir | kaynağı değiştir]

EBEC (Avrupa BEST Mühendislik Yarışması, .ing European BEST Engineering Competition), 96 üniversitede gerçekleşen yerel yarışmaları 13 ulusal ve bölgesel yarışmanın izlediği BEST mühendislik yarışmaları zincirinin finalidir. 5000 katılımcı kendi üniversitelerindeki yarışmalara katılmakta, bu yarışmaların birincileriyse ulusal ya da bölgesel yarışmalarda yarışmaya hak kazanmaktadır. Bu yarışmalar, Avrupa finaline gidecek en iyi mühendislik öğrencilerini belirlemekte ve 104 finalist EBEC’te yer alarak hayallerini gerçekleştirmek ve Avrupa’nın en iyi mühendisi olmak için “Vaka Analizi” ve “Takım Tasarımı” olmak üzere 2 alanda yarışmaktadır.

BEST'in açılımı; Board of European Students of Technology şeklindedir.

'EBEC Turkey' nin ev sahipliğini bu sene 3-4 Mayıs 2014 tarihinde Ege Üniversitesi yapacak. Kazananlar EBEC Final için Riga, Letonya'ya gidecek ve 11 gün boyunca Avrupa’nın en iyi mühendislik öğrencileri yeteneklerini ve becerilerini yarıştırcak. Geçtiğimiz sene Polonya'nın Varşova kentinde yarışmanın dördüncüsü gerçekleşmiştir.

Konsept[değiştir | kaynağı değiştir]

BEST Avrupa Mühendislik Yarışmasının konseptini şu 4 kavram yaratmaktadır;

BEST: Board Of European Students Of Technology (Avrupa Mühendislik Öğrencileri Topluluğu), kâr amacı gütmeyen, apolitik, gönüllü öğrencilerden oluşan bir topluluktur.

Avrupa: Asıl hedef, Ulusal veya Bölgesel yarışmaları geçtikten sonra, Avrupa Finalini kazanmaktır.

Mühendislik: Karşılaşılan limitler dahilinde, yarıtıcılık ve inovasyonla dizayn oluşturmak ve en iyi çözümü üretmektir.

Yarışma: En iyi sonucun alınabilinmesi için, farklı yerlerde başarılarını kanıtlamış takımların tekrar rakip olup kıyasıya mücedele etmesi gerekir.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]