Driver 2

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Driver 2
Geliştirici Ubisoft Reflections Bunu Vikiveri'de düzenle
Yayımcı Infogrames
Yapımcı Reflections Interactive
Tasarımcı Martin Edmondson
Besteci Allister Brimble Bunu Vikiveri'de düzenle
Seri Driver
Platformlar Game Boy Advanced, PlayStation
Çıkış

PlayStation

  • KA: 23 Ekim 2000
  • AVR: 26 Ekim 2000
  • AU: 14 Kasım 2001
  • JP: 8 Haziran 2002

Game Boy Advance

  • KA: 4 Ekim 2002
  • AVR: 22 Ekim 2002
  • AU: 9 Mart 2003
  • JP: 5 Ağustos 2003
Tür Aksiyon
Mod Tek oyunculu oyun
Çok oyunculu oyun Bunu Vikiveri'de düzenle

Driver 2: The Wheelman is Back Reflections Interactive tarafından tasarlanılarak, Infogrames tarafından dağıtılan Driver serisinin ikinci oyunu. Sony PlayStation için 23 Ekim 2000 tarihinde piyasaya çıkarılan oyun, 4 Ekim 2002'de Game Boy Advance platformuna uyarlanmıştır.

KONU[değiştir | kaynağı değiştir]

Sürücü 2'de Tanner, Chicago Polis Departmanı ile Pink Lenny adlı bir adamı takip etmek için çalışıyor. Pink Lenny, Solomon Caine adında bir gangster için paralı bir adamdı, ancak Caine'nin rakibi Alvaro Vasquez için kaçtı ve çalışıyor. Chicago'da, Tanner ve ortağı Tobias Jones, Lenny'nin bir sonraki yola nasıl gideceğini bulmak için çeşitli ipuçlarını takip ediyorlar. Yol boyunca Tanner, Caine ve onun tetikçisi Jericho'ya koşar. Tanner ondan kaçar ve Jones ile Havana'ya gider.

Havana'da Tanner, Vasquez'in silah gönderilerinin bir kısmını durdurur ve Rosanna Soto'ya yönelir, bu da San Diego'ya giden bir gemi olduğu ortaya çıkar. Tanner bunun Lenny'nin Las Vegas'a gittiği anlamına geldiğini keşfeder. Jones'u ararken Jones, Jericho'yu gördüğünü ve Tanner'ın mümkün olan en kısa sürede oraya ulaşması gerektiğini söyler. Jericho'yu takip ettikten sonra, Jericho iki Brezilyalıya bir vuruş yapar, ardından Tanner gözaltında Jericho ile Vegas'a gider.

Vegas'ta Tanner, Caine Vasquez'i bulmak için onlarla birlikte çalışırsa Jericho'yu serbest bırakmayı teklif eder. Caine kabul eder ve Tanner Vasquez'in kumarhanelerinden birine araba bombası göndermek, ambulans çalmak ve en önemlisi Vasquez'in tedarik çöplüklerinden birini yok etmek de dahil olmak üzere çeşitli işlerde çalışmaya gönderilir. Caine'nin yardımı nedeniyle Tanner Lenny'yi Rio'ya kadar takip eder.

Rio'da Tanner, Vasquez'in bazı araçlarını otobüsle imha etmek, limuzin biraz nakit çalmak ve tedarik mavnasını havaya uçurmak gibi Caine için daha fazla iş yapar. Ancak, Jones'un kapağı bu zamana kadar zayıflamış, bu yüzden Tanner onu bir su kulesindeki bir çatışmadan kurtarmalıdır. Oraya vardığında, Jones'un silah ateşi yüzünden yaralandığını keşfeder ve Jones'un çağrısı üzerine silahlı adamı kovalar. Bundan sonra Tanner ve Jericho, Lenny'nin bir helikopterle kalktığı kaleye giderler. Kalede, iki helikoptere ateş eder ve ona zarar vermeyi başarır. Tanner Jericho'ya silahlarını bırakmasını emreder ve sonra Lenny'yi kendi başına takip etmeye gider. Tanner sonunda helikopterin çarpışma alanına gelir, Lenny'yi yakalar ve onu Chicago'ya geri getirir.

Yenilikler[değiştir | kaynağı değiştir]

-Araç değiştirebilme -Banklara oturma

Eleştiriler[değiştir | kaynağı değiştir]

Genel olarak orta yorumlar almış ve genellikle ilk oyun kadar iyi olmadığı belirtilmiştir