Crash Bandicoot 3: Warped

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Crash Bandicoot 3: Warped
Geliştirici Naughty Dog Bunu Vikiveri'de düzenle
Yayımcı Sony Computer Entertainment
Yönetmen Jason Rubin Bunu Vikiveri'de düzenle
Yapımcı Naughty Dog
Tasarımcı Evan Wells
Programcı Andy Gavin Bunu Vikiveri'de düzenle
Besteci Josh Mancell Bunu Vikiveri'de düzenle
Platform PlayStation
Çıkış
  • KA: October 31, 1998[1]
  • AVR: December 1998
Tür Platform
Mod Tek oyunculu oyun Bunu Vikiveri'de düzenle

Crash Bandicoot 3: Warped, 1998 yılında Naughty Dog tarafından PlayStation için geliştirilen platform video oyunudur. Oyun, Crash Bandicoot serisinin üçüncü oyunudur.

Crash Bandicoot3 : Warped, oyun, grafik ve ses de dahil olmak üzere birçok alanda yüksek kaliteye sahip olması eleştirmenleri tarafından övgüyle bahsedildi. Oyun, yaklaşık altı milyon adet satış rakamı ile 16. en çok satılan PlayStation video oyunu oldu. Japonya'da oyun iki öncüsünün satışını geçti ve ülkede bir milyondan fazla satan ilk Japon olmayan PlayStation oyunu oldu. Haziran 2017'de PlayStation 4 için ilk üç oyunun güncellenmiş sürümü olan Crash Bandicoot N. Sane Trilogy serisine dahil edildi.

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyunun hikâyesi ikinci oyunda geçen olaylardan hemen sonra gerçekleşmektedir. Doctor Neo Cortex'e ait Cortex Vortex adlı bir uzay istasyonunun kalıntıları Dünya'ya düşer ve Aku Aku'nun kötü genç ikiz kardeşi Uka Uka olarak bilinen kötü bir varlığı açığa çıkarır. Uka Uka, Cortex ve zamanı dondurma yeteneğine sahip Doctor Nefarious Tropy, Dünya'yı köleleştirmek için zaman içinde dağınık bırakılan güçlü kristalleri toplamayı planlamaktadır. Oyun, ana karakter olan Crash ile Coco Bandicoot'un zamanda yolculuğunda geçmekte ve kötü adamların kristalleri kendilerinden önce toplayarak onların toplamasını önlemekle geçmektedir.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Daha fazla okuma[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]