Cannibal Corpse

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Cannibal Corpse
Başladığı yerBuffalo, New York
TarzlarDeath metal
Etkin yıllar1988–günümüz
İlişkili hareketlerBeyond Death, Blotted Science, Ceremony, Deicide, Eulogy, Hate Eternal, HatePlow, Malevolent Creation, Monstrosity, Nevermore, Paths of Possession, Six Feet Under, Slayer, Solstice, Tirant Sin, Cynic
ÜyelerPaul Mazurkiewicz
Alex Webster
Rob Barrett
George Fisher
Erik Rutan
Eski üyelerChris Barnes
Jack Owen
Bob Rusay
Pat O'Brien

Cannibal Corpse 1988'de New York'ta kurulan Brutal Death Metal tarzında müzik yapan Amerikalı grup.

Death Metal bünyesinde var olan grind tadındaki şarkılarıyla dikkatleri çektiler. Aslında Grind Türünde Değil Brutal Death Metal Yapmaktadırlar Ancak Grind Müziğe Öncülük Etmişlerdir.Vokalde Chris Barnes, gitarlarda Bob Rusay, Jack Owen, basta Alex Webster ve davulda Paul Mazurkiewicz'den oluşan bir kadrosu vardı. 1989'da 5 şarkılık bir demo oluşturdular, bunun ardından Metal Blade ile anlaşan grup Eaten Back To life albümünü 1990'da çıkarttılar. Sırasıyla Butchened at Birth, Tomb of the Mutilated isimli albümleri çıkaran grup 1993'teki EP'leri Hammer Smashed Face ile ünlendi. Bu EP de ayrıca Black Sabbath'ın Zero The Hero isimli şarkısı da yer almaktaydı, 1994'te The Bledding albümü çalışmaları sırasında Bob Rusay gruptan ayrıldı ve yerine Rob Barret geçti.

1995'te grubun çizgisinden hoşlanmayan Chris Barnes gruptan ayrılıp Six Feet Under'ı kurdu. Yerine George Fisher geldi. Grup ilk günden beri gidişat bakımından sürdürdüğü grind core havasını, death sounduna bırakmıştır. Şarkı sözleri genelde çok kompleks şeyler olmasa da ölüm ve yaşam arasındaki ikilem psikolojik sorunlar ve birçok muhafazakâr kesimi rahatsız edecek şeylerdir. Vokalin vahşi sesi de grubun önemli özelliklerinden birisidir.

Diskografi[değiştir | kaynağı değiştir]

Stüdyo albümleri

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]