Brabus

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Brabus Mercedes'in orijinal modifiye ve motor servisidir. Normal Mercedes marka otomobilleri fabrika çıkışından alıp farlar iç aksesuarlar motor neon xenon alt parçalar jantlar egzoz ve daha birçok aksesuar ekleyen firmadır. dikkat çeken özelliklerden biri de hem sisfarı hem uzun far hem de LED gündüz sürüş lambalarından oluşan aydınlatma modülü.

Standartta 517 HP olan maksimum güç 730 HP’ye, 830 Nm olan maksimum torksa 1100 Nm gibi inanılmaz bir değere ulaşmış. Yapılan işlemler sonucunda 5 ileri otomatik şanzımanlı aracın 4.5 saniye olan 0–100 km/s süresi 4.0 saniyeye düşmüş. Maksimum hızı 350 km/s olan bu canavarın 0–200 km/s hızlanması da çok etkileyici: 10.5 saniye. Yani ortalama bir otomobilin 0–100 km/s hızlanma süresi kadar.

Brabus'un özellikle 6,3 litrelik çift turbolu motoru 730 hp güç ve 1320 nm tork değeri ile baş döndürücü bir performansı garantiler.

Ayrıca Brabus Rocket Dünyanın en hızlı Sedan'ı Olarak Gösterilmektedir. Mercedes-Benz marka otomobilleri, en üst seviyede modifiye eden Brabus, beşinci nesil SL600 modelini iki kişilik rokete dönüştürerek herkesi hayran bırakan bir performans sergilemiştir.

Aynı Zamanda Maksimum hızı 362.4 km/h ulaşan otomobillerde üreterek bir ilki başarmıştır. Yine 366 km/h ile kendi rekorunu kıran ve muhteşem bir rekora imza atan Brabus'un her ne kadar arayı açsa da en Büyük Rakibi AMG olarak gösterilmektedir.

AMG, Kleemann, Carlsonn, gibi ünlü şirketler arasında Brabus en iyisi seçilerek ödülünü de almıştır. 1977'de kurulan firma üretici sıfatını elde ettiği için çalıştığı arabalarda Mercedes logosunu koymak mecburiyetinde değildir.