Yaban Çiçeği

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Boys Over Flowers sayfasından yönlendirildi)
Şuraya atla: kullan, ara
Yaban Çiçeği
꽃보다 남자 / Kkotboda Namja
Boys Over Flowers
Tür Drama
Yaratan Yoko Kamio
Geliştiren Go Joon Pyo
Senarist Yoon Ji-ryun
Yönetmen Jun Ki-sang
Oyuncular Ku Hye-sun
Lee Min-ho
Kim Hyun-joong
Kim Bum
Kim Joon
Açılış müziği "Paradise" - T-max
Bitiş müziği "Because I'm Stupid" - SS501
"Making a Lover" - SS501
Ülke Kore
Sezon sayısı 1
Bölüm sayısı 25
Prodüksiyon
Mekân Seul
Yeni Kaledonya
Makao
Yayın bilgileri
Kanal KBS2 (Kore
TRT Okul (Türkiye)
Yayın tarihi 5 Ocak 2009 – 31 Mart 2009
Dış bağlantılar
Website

Yaban Çiçeği (ya da Boys Over Flowers veya Boys Before Flowers) 2009 yılında KBS2 kanalında yayınlanan Güney Kore'nin televizyon dizisi. Türkiye'de, TRT Okul tarafından yayınlanmaktadır. Dizinin orijinal isminin Türkçe karşılığı Yaban Çiçeği'dir. Dizi orijinalinde bir manga olan ve Japonya'da dizi olarak da yayınlanıp çok tutulan Hana Yori Dango'nun Kore versiyonudur.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

Geum Jan-di fakir bir aileden gelmektedir. Bir gün yaptığı bir kahramanlıktan dolayı Seul'un en iyi kolejinde burslu okumaya hak kazanır. Ancak okulun ilk günü zengin öğrenciler tarafından aşağılanır ve ezilir. En başta da Goo Jun-pyo...

Okulun sahibinin oğlu olan Goo Jun-pyo'dan herkes korkmakta ve ona saygı duymaktadır. Okulda ders gördüğü sınıfı kendisine özel, okul üniforması zorunluluğundan muaf ve ders saatleri konusunda serbesttir. Ailesi tarafından yeteri ilgi görmeyen Jun-pyo zamanla eziyet edip aşağıladığı Jan-di'ye aşık olur. Ancak Jan-di kendisinden nefret etmekle beraber Jun-pyo'nun en yakın arkadaşı Yoon ji-hoo'ya aşık olmuştur.

Geum Jan-di, hem bu okulu bitirip gelecek kurma hayalini gerçekleştirecek, hem okulda maruz kaldığı aşağılanmaya rağmen direnecek, ve hiç ummadığı bir aşk üçgeni içerisinde kaybolacaktır.

Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Bir kuru temizlemecinin kızı olan Geum Jandi yaptığı kahramanlık sonucu ülkenin en iyi okuluna girmeye hak kazanır .İlk başta Jun-Pyo'nun en yakın arkadaşından hoşlanır .Fakat sonra Jun-Pyo'ya aşık olur .Birlikte tatlı ve çekişmeli bir aşk yaşarlar .

F4 [Çiçek Dörtlüsü] grubunun lideri ve ülkenin en zengin holdinginin varisi .İlk başlarda şımarık ve kendini beğenmiş gibi gözüksede Geum Jan-di 'yle tanıştıktan sonra olgunlaşıp ,sevecen bir insana dönüşmüştür

Goo Jun-Pyo 'nun en yakın arkadaşıdır . İlk başta bir mankenle çıksada sonradan Geum Jan-di'ye aşık olmuştur . Fakat Jan-di , Jun-Pyo'yu sevdiği için ondan vazgeçmiştir.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]