Black & White 2

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Black & White 2
BW2packshot1.jpg
Yayımcı(lar) EaGames
Dağıtıcı(lar) EA
Yapımcı(lar) Lionhead Stüdyosu
Tasarımcı(lar) Peter Molyneux, Ron Millar
Platform(lar) Windows XP ve Mac OS X (geliştirici)
Çıkış tarih(ler)i 7 Ekim,2005
Biçim(ler) Tek oyunculu
Çok Oyunculu
Sınıf(lar)ı Strateji oyunu
Ortam CD, DVD
Sistem gereksinimleri

Windows 2000/XP, Intel-compatible 1.6 GHz CPU, 512MB RAM, 3.5GB hard drive space, 8x DVD-ROM, DirectX 9.0c compatible hardware, and a 64MB video card with 1.1 Pixel Shader support. Mac Requirements TBA.

Giriş Klavye, Fare

Black & White dizisinin ikinci oyunudur. Lionhead Studios tarafından yapılan Black & Whites 2 in yayıncılığını EaGames üstlenmiştir. Oyun gerçek zamanlı strateji olup şehir kurma ve tanrı oyunun karışımı olarak karşımıza çıkıyor. Lionhead'ın resmi sitesinde 7 Ekimde çıkacağı belirtmesine rağmen bazı kaynaklarda 5 ekim olarak geçmektedir. Oyunun tasarımcısı Ron Millar'dır. Daha önceleri Blizzard Entertainment firmasında çalışmıştır ve orada çalışırken StarCraft ve Warcraft 2 oyunlarını tasarlamıştır.
Mac OS X platformuna Feral Interactive tarafından uyarlannmıştır.

Oyunun amacı[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyundaki genel amaç bir tanrıyı yönetmek, derinliklerden gelen yalvarışlar yardım etmek zamanı artık. Ancak oyun tek tanrı stili değil ama yerinde yükselişleri ve inançları sayesinde yardım sever veya kötümser bir tanrı oluyoruz.

Oyunumuzda oyuncuyu temsil eden bir hayvanımız mevcut antropomorfik bir inek, aslan, maymun, kurt ve açılmayı bekleyen bir kaplan bulunmakta ve bunların boyu yaklaşık 11 metre yüksekliğinde bulunmaktadır ve bunlarda sizler gibi hem iyi hem de kötü olabilmektedirler. Genellikler bu hayvalar oyuncuya yardım eder ve oyunun tanrısını temsil eder. Ve bu hayvanlar bölüm geçerek büyür...

İngiltere'de tam 10.000.000 satmıştır.

Amerika'da 7.000.000

Almanya'da ise tam 25.000.000 civarı satmıştır.