İçeriğe atla

Bir Yaz Gülüşü

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Bir Yaz Gülüşü
A Summer Smile
Kitabın Türkçe baskısının kapak görüntüsü
YazarIris Johansen
ÇevirmenNur Seda Malikler
Kapak sanatçısı
Mete Girişgen
ÜlkeAmerika Birleşik Devletleri
Dilİngilizce
Yayım1985 (özgün)
2008 (Türkçe)
YayımcıMartı Yayıncılık
Sayfa199
ISBN978-605-5872-16-8
Bestseller-18 serisi

Bir Yaz Gülüşü, (İngilizce: A Summer Smile) Iris Johansen'nin anadilinde baskısı 1985 yılında yapılan romanı. Kitabın Türkçe çevirisi Nur Seda Malikler tarafından yapılmıştır. Roman Zilah Dabala ile Daniel Seifert arasındaki aşk hikâyesini anlatmaktadır.

Arka kapaktan;

Çok genç olmasına rağmen Zilah Dabala'nın acı ve üzüntü veren bir geçmişi vardır. Her sorunu tek başına halledebileceğine inanmaktadır. Bir terörist grup tarafından rehine olarak kaçırılmış olmasına rağmen yardım almadan kurtulabileceğini düşünmektedir… Ama Daniel onu kurtarmaya kararlıdır. Kaçışları, ikisinin de daha önce bilmediği duyguları ateşler.

Daniel Seifert dünya çapında yüksek riskli koruma görevleri yaparak hayatını tehlike ile iç içe yaşamaktadır. Ama bu sefer kurtarması gereken genç kadının fotoğrafına bakarken kader oyununu oynamaya başlamıştır. Kadının sıcak gülümsemesi, hayatı boyunca aradığı şeyi bulduğu hissini vermektedir. Fakat Daniel, Zilah'ın geçmişteki trajik sırrını öğrendiğinde, onu sonsuza dek kaybetmekten korkar. Ölümü birçok kez alt etmiş, karşısına çıkan zorluklarla başa çıkabilmiştir ama genç bir kadına aşkın iyileştirici gücünü öğretmeyi becerebilecek midir?