Başak Şengül

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Başak Şengül
Doğum 1979 (38-39 yaşında)
İstanbul, Türkiye
Milliyet Türk
Meslek Sunucu
Etkin yıllar 2000-günümüz

Başak Şengül (d. 1979, İstanbul), Tv haber sunucusu.

1979'da İstanbul'da doğdu. Ortaöğretimini Pertevniyal Lisesi'nde tamamladıktan sonra gönlünde yatan fakültede, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde, lisans eğitimini aldı.

Lise yıllarında aklına düşen[özgün araştırma?] haberci olma isteği üniversite yıllarında net bir karara dönüştü. Sektörde iyi bir okul neresi olabilir? ve Habercilik heyecanı nerede solunabilir? sorularının cevabı ise "CNN Türk"tü. 2000 yılında stajyer olarak adım attığı CNN Türk'te üniversiteden mezuniyeti sonrasında muhabir olarak göreve başladı. 6 yıl muhabirlik yaptı; 2006 yılında CNN Türk'ün Gece Görüşü programını sunmaya başladı. Gece Görüşü 'nde nöbet yaklaşık 3 yıl sürdü, ardından yine CNN Türk'te 6 ay süreyle Farkında mısınız? programını hazırlayıp sundu.

2009 yılı başında yuvadan ayrıldı ve Haber Türk'te spiker olarak görev yaptı. 2009 Eylül itibarıyla yeniden yuvaya döndü. CNN Türk'te gün içi haber kuşaklarında spikerlik görevini sürdürdü. Hafta içi her gün Bugün programının öğlen kuşağını sunmaktadir.