Aramızda Kalsın

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Aramızda Kalsın
1513723 271880372965779 1641631744 n.jpg
Aramızda Kalsın
Format Televizyon dizisi
Tür Aile
Dram
Komedi
Senarist Selin Tunç
Yönetmen Hatice Memiş (1-15)
Güzide Balcı (16-52)
Başrol Uğur Yücel
Binnur Kaya
Gökçe Bahadır
Caner Cindoruk
Cengiz Bozkurt
Ayça Damgacı
Uğur Serhan
Bilge Şen
Hikmet Körmükçü
Gamze Karaduman
Ferit Aktuğ
Ecem Çalık
Mert Kurdal
Mutlu Güney
Tülay Bursa
Melis Mutluç
Aybars Kartal Özson
Özge Özpirinçci
Mesut Özkeçeci
Tema müziği bestecisi Aytuğ Yargıç
Açılış müziği Aramızda Kalsın Jenerik Müziği
Bitiş müziği Yadigar (Yonca Lodi)
Besteci Aytuğ Yargıç
Ülke  Türkiye
Dili Türkçe
Sezon sayısı 2
Bölüm sayısı 52 (bölümleri listesi)
Yapım
Yapımcı Erol Avcı
Mekân İstanbul, Üsküdar, Çengelköy
Yapım şirketi TMC Film
Yayın bilgileri
Kanal Star TV (HD)
Yayın tarihi 19 Eylül 2013 - 22 Ocak 2015
Durumu Sona erdi

Aramızda Kalsın, Star TV'de yayınlanan, TMC Film yapımcılığında ekrana gelen, senaryosunu Selin Tunç'un kaleme aldığı, Hatice Memiş'in yönetmenliğinde başlanılan, 16. bölüm itibarıyla ise Güzide Balcı'nın yönetmenlik koltuğuna oturduğu, cast direktörlüğünü Gözde Ceyhan'ın yaptığı, başrollerini Uğur Yücel, Binnur Kaya, Gökçe Bahadır ve Caner Cindoruk'un paylaştığı, Perşembe akşamları ekrana gelen, komedi türündeki televizyon dizisidir.

Dizi için ilk olarak "Yadigar" adı düşünülmüş, fakat sonrasında "Aramızda Kalsın" olarak değişmiş ve ilk bölümü 19 Eylül 2013 Perşembe akşamı yayınlanmıştır. 4x4 grubunun solisti Deniz Tuzcuoğlu'nun dizi için özel olarak yazıp bestelediği "Yadigar" adlı parça ve Aytuğ Yargıç tarafından bestelenen diğer fon müzikleri birleştirilip, diziye özel bir albüm çıkarılmıştır. Yonca Lodi tarafından seslendirilen parça, 10. bölümün son sahnesinde yayınlanmış, izleyenlerin beğenisini kazanmış ve sosyal medyada da adından sıkça söz ettirmiştir.[kaynak belirtilmeli] 22 Ocak 2015'te ekranlara veda etmiştir.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

Gaziantep'te yaşayan ve iki çocuk sahibi olan Yadigar'ın hayatı, 12. evlilik yıldönümünde değişir. Kocası Halil'in onu aldattığını öğrenir ve çocukları Yaren ve Yunus'u da alarak babasının evine gider. Orada da üvey annesi tarafından istenmediğini anlayan Yadigar, geçmişi yad etmek için annesinin eski sandığını kurcalar ve bir mektup bulur. Annesinin ona emanet bıraktığını, emaneti verdiği kişiye; ona ve Yadigar'a sahip çıkmasını ister. Yadigar hiç boş durmadan annesi Refika'nın süt kardeşi Hüsne'ye bıraktığı emanetin peşine düşer. Emaneti saklayan Hüsne ve Bahattin Celepoğlu'nun tek derdi ise, batmak üzere olan et lokantalarını kurtarmaktır. Hüsne umudunu yıllar önce İtalya'ya gitmiş şef olan erkek kardeşi Civan'a bağlar. Civan İstanbul'a dönecek, lokantanın başına geçecek ve nihayet Hüsne ve Bahattin'e rahat nefes aldırabilecektir. Bir tarafta gelmesinden en çok korktukları Yadigar, diğer tarafta binbir zorlukla eve getirdikleri Civan... İşte bundan sonra Celepoğlu ailesi için her şey değişir. Dertler, bundan sonra ailenin peşini bırakmayacaktır.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyuncu Karakter Özellikleri
Uğur Yücel Bahattin Celepoğlu Celepoğlu ailesinin erkeğidir. Hüsne'nin kocasıdır. Ceylan ve Arife'nin babası, Saliha ve Elmas'ın erkek kardeşleridir. İyi yürekli olduğu gibi, bir o kadar da sinirlidir. Bu siniri yüzünden kendisine ait olan et lokantasında çalışan hiç kimse kalmamıştır. Eşi Hüsne'ye candan bağlıdır. Kızlarını koruyan çok iyi bir babadır. Eğinli ve yöresinin kültürlerine içten bağlıdır.
Binnur Kaya Hüsne Celepoğlu Anaç, sevimli, komik, saf ve temiz bir kadındır. Bahattin'in eşidir. Arife ve Ceylan'ın annesidir. İçinden hiç kötülük geçmez ama işleri kolaylaştırıp rayına sokmak isterken ortalığı karıştırır. Bu yüzden Bahattin'den azar işittiği olur fakat birbirlerine aşkla bağlıdırlar. Erkek kardeşi Civan ile ise 15 yıl önce ayrılmak zorunda kalmıştır, içinde büyük bir özlem vardır. Sürprizlerle dolu bir kişiliği vardır.
Gökçe Bahadır Yadigar Yıldız Hüsne'nin kan kardeşi, Refika'nın kızıdır. Temiz kalplidir. Yaren ve Yunus'un annesi, Halil'in de eşidir. Bir tesadüf eseri onu aldatmak için kocasının Ankara'ya gittiğini öğrenen Yadigar, evi terk edip babasının evine gider. Orada da istenmediğini anlayan Yadigar, annesinin sandığında bulduğu mektupta ona bırakılan bir emanet olduğunu okur ve hemen İstanbul'a gider. Çünkü, adresin sahibi İstanbul'dadır ve bu adres sahibi de Hüsne Celepoğlu'ndan başka kimse değildir.
Caner Cindoruk Civan Alacan Hüsne'nin erkek kardeşidir. 15 yıl önce çocukluk arkadaşı Yadigar ile yaptığı bir yaramazlık yüzünden memleketi Gaziantep'ten atılır. İstanbul'a ablasının yanına gider. Orada da eniştesi Bahattin ile bir anlaşmazlık yaşar ve İtalya'ya gider. Orada usta bir şef olur. Yıllar sonra bir iş teklifi alır. İstanbul'da bir düğün organizyasyonunda şef olarak çalışacaktır. Hüsne bu haberi duyar duymaz aile cümbür cemaat havaalanına gider. Havaalanında şaşkına dönen Civan o günün akşamı onu ve Celepoğlu ailesini bekleyen sürprizden bihaberdir. Bir süre sonra Yadigar'a âşık olmaya başlar. Yadigar da ona ilgi duymaktadır. İnatçıdır, Şahin Bey'den hoşlanmaz.
Cengiz Bozkurt Halil Yadigar'ın eşidir. Onu başka bir kadınla aldatmaktadır. Bunu öğrenen Yadigar ise evi terk etmiş ve İstanbul'a gitmiştir. O da onu geri almak için onun peşinden gelse de, işler yine sarpa sarmış ve Yadigar'ın gözünden iyice düşmüştür. Aylar sonra ailesini geri kazanmak için yine İstanbul'a gelmiştir.
Ayça Damgacı Hatçik Öksüz ve yetim bir kadındır. Hiç evlenmemiştir. Hüsne ve Bahattin onun annesi babası gibi olmuştur. Dedikoduyu seven biridir. Evdeki hizmet işlerini genellikle o yapar. Bir gün, Battal adlı bir kısmeti çıkar. Fakat bu talip, Bahattin'in pek de hoşuna gitmez.
Uğur Serhan Battal Hatçik'in sözlüsüdür. Onu Ceylan'ın nişanında görmüş ve hemen âşık olmuştur. Onunla evlenmek istemektedir. Ama, Bahattin ve Hüsne'nin bu konu hakkında tereddütleri vardır. Hatçik ilk anda ona ısınamasa da, sonrasında onu sevmeye başlar. Aşkı için olmadık şeyler yapmakta ve insanların sabrını taşırmaktadır. Bu sebeple de çoğu zaman Bahattin'in sivri oklarının hedefi olur.
Bilge Şen Elmas Celepoğlu Kız kardeşi Saliha'nın aksine şen şakrak ve eğlenmeyi seven bir kadındır. Fakat hayat onun yüzüne gülmemiş, ilk kocası ile 14 gün evli kaldıktan sonra, kayıplara karışmıştır. Onun acısını yaşadığı anlar olur. Ama sezon finalinde sürpriz bir şekilde geri döner.
Hikmet Körmükçü Saliha Celepoğlu Sert tipli, gelenekçi ve hayatı boyunca hiç evlenmemiş bir kadındır. Bahattin'in ablasıdır. Bazen huysuzluk yapmaktadır.
Gamze Karaduman Arife Celepoğlu Hüsne ve Bahattin'in büyük kızlarıdır. Değişik renkteki, çizgili eşofmanlarını üstünden bir türlü çıkarmaması, Hüsne'nin sinirine dokunmaktadır. Hüsne, bu yüzden ona çoğu zaman 'aşofmanlı' diye hitap etmektedir. Biraz erkeksi bir tavrı vardır. Mahir ile aşk yaşamaktadır.
Ecem Çalık Ceylan Celepoğlu Hüsne ve Bahattin'in küçük kızlarıdır. Aile dostlarının oğlu Ali bir türlü Ceylan'a açılamasa da, ona değer vermektedir. Sözlüsü Taylan ile nişanlanmaktan davranışları sebebiyle son anda vazgeçmiştir.
Ferit Aktuğ Mahir Bahattin'in et lokantasına Ali sayesinde girmiştir. Bahattin'in çoğu zaman ona kızdığı görülür, çünkü hiç ama hiç parlak olmayan fikirler ile başını türlü türlü belalara sokmayı başarır. Arife ile aşk yaşamaktadır.
Mert Kurdal Ali Behiye ve Cemal'in oğullarıdır. Bahattin'in lokantasının bir diğer elamanıdır. Anne ve babası ile çalışıyor. Ceylan'a deliler gibi âşıktır, fakat ona açılmayı başaramamıştır.
Mutlu Güney Cemal Bahattin'in lokantasında çalışır, onunla hemşeridir. Behiye'nin kocası ve Ali'nin babasıdır. İyi niyetlidir. Bir sorun olduğunda Bahattin ona danışır.
Tülay Bursa Behiye Bahattin'in lokantasında çalışmaktadır. Ali'nin annesi, Cemal'in karısıdır. Dedikoduya fazlasıyla meraklı bir kadın olduğu için, Hüsne ona "yılan dil" lakabını takmıştır. Kendisine ve ailesine hiç ama hiç laf getirmez.
Melis Mutluç Yaren Yadigar'ın kızıdır. Kardeşi Yunus'un bazı hareketleri hiç hoşuna gitmez.
Aybars Kartal Özson Yunus Yadigar'ın oğludur. Yaramaz bir çocuktur. Çikolatayı ve oyun oynamayı çok sever. Emaneti öğrenen ilk kişidir.
Mesut Özkeçeci Şahin Zengin bir iş adamıdır. Bahattin'in et lokantasını satın almak istemektedir. Ama sonrasında Yadigar'a ilgi duymaya başlar ve bu kararından vazgeçer. Civan'dan çok hoşlanmaz. İpek isimli bir kızı vardır. Yaren, onun en yakın arkadaşıdır.

Yayın takvimi[değiştir | kaynağı değiştir]

Sezon Gösterim günü ve saati Sezon başlangıcı Sezon finali Çekilen bölüm sayısı Bölüm aralığı TV sezonu TV kanalı
1. Sezon Perşembe 20.00 19 Eylül 2013 (2013-09-19) 12 Haziran 2014 (2014-06-12) 35 1-35 2013-2014 Star TV
2. Sezon Perşembe 20.30 11 Eylül 2014 (11 Eylül 2014) 22 Ocak 2015 (2015-01-22) (Final) 17 36-52 2014-2015 Star TV
  • Dizi, ilk sezonunda hep Perşembe 20.00'de yayınlanmıştır. İkinci sezonda ise UEFA Avrupa Ligi maç yayınları nedeniyle saati değişikliklere uğramıştır. Yapımın asıl yayın saati 20.30 olmasına rağmen, 20.00 veya 22.00'de de ekrana geldiği olmuştur. Final bölümü ise 21.00'de yayınlanmıştır.