Ambulans (film)

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Ambulans (özgün ad: Ambulance), Michael Bay tarafından yönetilen ve üretilen bir Amerikan aksiyon gerilim filmidir. New Republic Pictures, Endeavor Content, Project X Entertainment ve Bay Films'in ortak yapımı olan film, Laurits Munch-Petersen ve Lars Andreas Pedersen'in aynı adlı 2005 Danimarka filmine dayanıyor. Başrollerini Jake Gyllenhaal, Yahya Abdul-Mateen II ve Eiza González'in paylaştığı filmde, bir sağlık görevlisi ve kritik durumdaki bir polis memuru tarafından kullanılan bir ambulansı çalan banka soyguncusu olan evlat edinen iki kardeşin hikayesi anlatılıyor.

Proje ilk olarak Ağustos 2015'te Phillip Noyce'un yönetmenliğe bağlı olduğu duyurulmuştu. 2017'de onun yerini Navot Papushado ve Aharon Keshales aldı, her ikisi de sonunda 2020'de Bay tarafından değiştirildi. Ana çekimler Ocak 2021'de Los Angeles'ta görüntü yönetmeni Roberto De Angelis ile başladı ve Mart ayında sonuçlandı. Post prodüksiyon sırasında, müziği Lorne Balfe besteledi. Filmin 8 Nisan 2022'de Amerika Birleşik Devletleri'nde Universal Pictures tarafından vizyona girmesi planlanıyor.[1]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Renner, Brian D. "Everything You Need to Know About Ambulance Movie (2022): Mar. 1, 2021 - added Universal Pictures as a distributor". Movie Insider (İngilizce). 17 Ocak 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 23 Ekim 2021. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]