Alev Alev (dizi, 2020)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Alev Alev
AlevAlevdizi.jpeg
Dizi afişi
Format Televizyon dizisi
Tür Aksiyon
Dram
Uyarlama Le Bazar de la Charité
Senarist Burcu Görgün Toptaş
Damla Serim
Yönetmen Ahmet Katıksız
Ufuk Hakan Eren
Özgür Sevimli
Başrol Demet Evgar
Dilan Çiçek Deniz
Hazar Ergüçlü
Besteci Toygar Işıklı
Ülke  Türkiye
Dili Türkçe
Sezon sayısı 1
Bölüm sayısı 16
Yapım
Yapımcı Kerem Çatay
Gösterim süresi 130 dakika
Yapım şirketi Ay Yapım
Yayın bilgileri
Kanal Show TV
Resim formatı 576i (16:9 SDTV)
1080i (HDTV)
Ses formatı Mono
Yayın tarihi 5 Kasım 2020 - günümüz
Durumu Devam ediyor

Alev Alev, Ay Yapım imzalı, yönetmeliğini Ahmet Katıksız'ın yaptığı, Burcu Görgün Toptaş tarafından senaryosu kaleme alınan, Show TV'de yayınlanan Türk yapımı aksiyon ve dram türündeki televizyon dizisi.[1][2] Fransız yapımı Le Bazar de la Charité dizisinden uyarlanmıştır.[3]

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Farklı dünyalardan gelen üç kadının hayatları bir yangınla birbirine bağlanır. Kocasından şiddet gören Cemre (Demet Evgar) kızıyla birlikte kurtulmaya çalışırken, Rüya (Dilan Çiçek Deniz) hayatın gerçekleriyle tanışır. Çiçek (Hazar Ergüçlü) ise kendini bulmalı ve kendi için bir şeyler yapmalıdır.

Oyuncu kadrosu ve karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Karakter Oyuncu Hakkında
Cemre Kayabeyli Demet Evgar Çelebi Kayabeyli'nin eşi. İlk günden beri çocukluğunda da, evliliğinde de çok zor günler yaşamıştır. Sarnıçtaki yangından sonra saklanmış ve kendini ''Ölmüş'' gibi göstermiştir.
Çiçek Görgülü Hazar Ergüçlü Annesi ve babası ölmüş, çocukluğundan beri Rüya ile aynı evde yaşamış kız. Sarnıç yangınında Rüya'yı kurtarması için İskender'i itip kakarken İskender istemeden onu ittirmiş ve yanmıştır. Tanınmaz durumdayken Tomris'in teklifiyle ona yardım için Şimal kılığına girmiştir.
Rüya Yıldırımlar Dilan Çiçek Deniz Zengin bir iş adamı olan Kenan Yıldırımlar'ın kızı. Bir sarnıçta düzenlediği kermeste yangın çıkmış ve nişanlısı onu yangında yolları ayırana kadar korumuştur ama kendisi alevlerin içinde kalmak istemediği için Rüya'yı ölüme terketmiştir. Ama onu kurtaran da Ömer olmuştur.
Ömer Ataycı Cihangir Ceyhan Mahallenin delikanlısı. Cesurdur ve çok yardımseverdir. Ozan'ın en yakın arkadaşıdır. Rüya'nın kermesinde yangın çıktıktan sonra çoğu kişiyi kurtarmıştır.
Ozan Akınsel Berkay Ateş Gazetecidir. Bu meslekten dolayı birçok belanın içine girmiştir. Ayrıca Ömer'in en yakın arkadaşıdır. Cemre'ye sahip çıkmış ve evinde korumuştur.
Azra Ataycı Buse Naz Akay Ömerin kız kardeşidir. Ozanın sevgilisidir. Cemre ile eskiden bir husumiyyeti vardır.
Çelebi Kayabeyli Cem Bender Eski belediye başkanıdır. Eşini ''Akli dengesi yerinde değil'' nedeninden dolayı eve hapsetmiştir, eşinin de bu şekilde hissetmesi için haplar vermektedir hatta bu haplardan kullanmazsa karısına bazen vurmaktadır.
İskender Kayabeyli Berker Güven Çelebi Kayabeyli'nin kardeşi. İşletmesi vardır. Zengindir. Kız arkadaşı Rüya'yı yangında bırakınca değerini kaybetmiştir. Ömer'in başını her türlü belaya sokmaya hazırdır.
Kenan Yıldırımlar Tayfun Erarslan Rüya'nın babasıdır. Cemre'ye hisse hakkını vermemiştir.
Tomris Üstünoğlu Zuhal Olcay Üstünoğlu Hastanesi'nin kurucusudur. Çocuğu Şimal'i yangında kaybetmiştir. Torunu Atlas'la kalmıştır. Damadı Bülent ise başına bela olmuştur.
Korkut Toprakoğlu Yiğit Sertdemir Başkomiserdir. Sarnıçtaki yangından sonra suçluları aramaktadır ama yanlış kişileri gözaltına almıştır.
Seher Akınsel Meltem Keskin Ozan'ın annesidir. Cemre Kayabeyli evinde saklandığı için başı belaya girer diye korkar ve Çelebi Kayabeyli'yi tam tanımadığı için onun masum olduğunu sanar. Eşini ve 1 çocuğunu kaybetmiştir.
Ali Toprak Can Adıgüzel Çiçek'in nişanlısıdır. Çiçek'in öldüğünü sanar ama daha sonra ölmediğini öğrenir.
Güneş Kayra Orta Cemre ve Çelebi'nin kızıdır babasının annesine yaptıklarının farkındadır.
Taner Güvenbağ Fatih Çetinbaş Komiserdir. Korkut Başkomiser'e yardım eder.
Bülent Cem Sürgit Şimal'in eşi, Tomris'in damadı ve Atlas'ın da babasıdır. Tomris'in servetine konmak için uğraşır.
Atlas Kaan Şener Bülent ve Şimal'in oğlu, Tomris'in torunudur. Annesinin öldüğünün farkındadır, bundan dolayı Çiçek'i annesi olarak görmektedir.
Adnan Sekvan Serinkaya Çelebi Kayabeyli'nin adamıdır. Ona çok sadıktır.

Bitirilen Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyuncu Karakter Rol aldığı

bölümler

Hakkında
Aybike Turan Şimal 1-1 Atlas'ın annesi, Tomris'in de kızıdır. Yangında ezilerek ölmüştür.

Genel bakış[değiştir | kaynağı değiştir]

SezonBölüm
sayısı
Orijinal yayın tarihi
Başlangıç tarihiBitiş tarihiKanal
1165 Kasım 2020TBAShow TV

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Alevlerin Ardından kadrosu şekilleniyor". 1 Eylül 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Eylül 2020. 
  2. ^ "Alevlerin Ardından dizisinde kim kimdir". 1 Eylül 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Eylül 2020. 
  3. ^ "Le Bazar de la Charité dizisinin yerli uyarlaması için hazırlıklara başlandı". 1 Eylül 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Eylül 2020. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]