Aerican İmparatorluğu

Vikipedi, sizin yazdığınız ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Aerican İmparatorluğu
Aerican Empire
Marşı: Home is Where I Hang My Towel
BaşkentMontreal
Resmî diller Aerican,İngilizce
Resmî din Yok
Hükûmet Monarşi
Kuruluşu 8 Mayıs 1987
Nüfus
 •  tahmini 181(2012)

Aerican İmparatorluğu (geleneksel Aerica olarak kısa formda anılacaktır) Mayıs 1987 yılında kurulmuş bir mikroülkedir. kendine ait toprağı vardır ve mevcut herhangi bir başka egemen devlet tarafından tanınan olmamıştır. adı "Amerikan İmparatorluğu" dan değiştrilmiştir. 2000 yılında New York Times "daha yaratıcı biri" olarak ülkeyi web sitesi olarak nitelendirdi.

Üyeleri Avustralya'da bir kara kilometrekareye, ( "Else to Everything Büyükelçiliği" içeren) Montreal, Kanada'da bir ev büyüklüğünde bir alanda, Dünya'nın pek çok diğer alanlarda, Mars'ta bir koloni de dahil olmak üzere, geniş bir bağlantısız toprakları üzerinde egemenlik iddia Pluto kuzey yarımkürede ve hayali bir gezegen üzerinde hak talep etmektedir.

En mikroulusların olduğu gibi, üyelerin (vatandaşlar) sayısı zamanla artmaya devam ediyor.. 2009 yılının Mayıs ayında, 400 kişiyi aşan bildirildi. (Ama bu bir teori)

Onların bayrak büyük bir sarı gülen yüz yerine beyaz kare kırmızı akçaağaç yaprağı (iki tarafta kırmızı dikdörtgenler farklı yan uzunluk oranlarına sahip olmasına rağmen) ile Kanada bayrağına benzer.

Tarih[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk on yıl boyunca İmparatorluğu gezegenlerin geniş bir galaksi üzerinde egemenlik iddia ve diğer mikroulusların karşı "savaş" yapan, neredeyse tamamen hayali oldu. kurucuları benzer diğer Mikrouluslar keşfetti hangi aracılığıyla internet gelişiyle, sonra onların kendi İmparatorluğu yavaş yavaş en kurgusal unsurlar terk ve hobi ziyade siyasi bir varlık olma yolunda çalıştı. 1997 yılında, İmparatorluk bir Web sitesi yarattı.

2000 yılında, imparatorluğun nüfus ilk büyüme atağı New York Times gazetesinde bir makale tetikledi. Bu aşağıdaki aylarda, imparatorluğun üyelik beş yüz kişiye yükseldi. üyeleri sonunda stabilize ve zaman tekrar yükselen, bu sayı yavaş yavaş sonraki yıllarda düştü.

Amacı[değiştir | kaynağı değiştir]

İmparatorluğun en büyük hayali mikroülkeler arasında büyük bir savaş başlatmaktır.

Aaerica Bayrağı