A Tale in the Desert

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Jump to navigation Jump to search
A Tale In The Desert
Yayımcı(lar) eGenesis
Dağıtıcı(lar) eGenesis
Yapımcı(lar) eGenesis
Seri Tale 1 : 2003, Tale 2 : 2004, Tale 3 : 2006, Tale 4 : 2008 , Tale 5 : 7 Ağustos 2010'da Başlayacak.
Platform(lar) Windows, Linux, Mac
Çıkış tarih(ler)i Tale 1, 2003, Şu anda Tale 4 oynanıyor. 7 Ağustos'ta Tale 5 başlayacak.
Sistem gereksinimleri

Pentium 700Mhz or Equivalent; 512 MB RAM; GeForce MX/Radeon 9600+

A Tale in the Desert (kısaca ATITD veya "Tale"), Antik Mısır'da geçen bir MMORPG tarzı bilgisayar oyunudur.

2003 senesinden beri eGenesis firması tarafından geliştirilmektedir. Oyun, alışılagelmiş DVO mantığından farklı olarak herhangi bir savaş sistemi içermemektedir. Oyunun amacı Antik Mısır uygarlığını sıfırdan inşa etmek üzerine kurulmuştur.Var olan DVO oyunlar içerisindeki en kompleks, en detaylı ve en zor üretim sistemine sahiptir. Bundan dolayı ekonomik gelişim ve kaynak yönetimi oyunda önemlidir.

Oyunun fiziksel satışı yapılmamaktadır. Bunun yerine resmi İnternet sitesinden oyunun mevcut sürümü ücretsiz olarak indirilebilmektedir. 24 saatlik ücretsiz gerçek zamanlı oynayıştan sonra devam etmek isteyen oyuncular aylık ücret ödeyerek oyunu oynama devam edebilmektedirler. Oyunun aylık ücreti 13,95 $'dır.

Oyunun tarihçesi[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyun ilk olarak 2003 yılında Tale 1 sürümüyle başlamıştır. O tarihten itibaren gerek oyunun içeriğinde, oynanışında gerekse kalitesinde büyük değişikler içeren 3 sürüm daha çıkmıştır. En son çıkan sürüm Tale 4'tür ve 2008 senesinde çıkmıştır.

Alışılagelmiş MMORPGlerin bir sonları yoktur. Ancak A Tale In The Desert, oyunun gidişatına göre süresi belli olacak şekilde ortalama 2 yılda sonlanır ve biter.Mevcut sürüm bittiğinde oyuncular yeni bir sürüme pek çok yenilikle beraber sıfırdan başlarlar.