A Takımı

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
A Takımı
açıklama.
Tür Aksiyon
Yaratan Stephen J. Cannell, Frank Lupo
Ülke Amerika Birleşik Devletleri ABD
Gösterim süresi 40-45 dakika
Yayın bilgileri
Kanal NBC

A Takımı (İngilizce: The A-Team), 1983-1987 yılları arasında Çekilen ve televizyonda gösterilen bir dizidir. Stephen J. Cannell ve Frank Lupo tarafından yaratılmıştır. Toplam 98 bölümden oluşan A Takımı, Türkiye'de Star TV, Kanal 7, Cine5' ve TVem'de gösterilmiştir.

A Takımı, Türkiye'de ilk kez 90'lı Yılların Başında o zaman ki ismi STAR 1 olan Star TV'de yayınlanmaya başlamıştır. A Takımı, Yayınlandığı Dönemlerde Türkiye'de de çok sevilmiş ve önemli bir hayran kitlesi kazanmıştır. Dizi Sonraki Yıllarda Kanal 7 ve Cine5 Televizyonlarındada Gösterilmiştir. Dizi 1983-1987 Yılları Arasında Amerika Birleşik Devletlerinde Çekilmiştir.

Dizi, 2014 yılı Ekim ayı itibariyle yeni yayın döneminde Tvem kanalında tekrar yayınlanmaya başlanmıştır.

A TAKIMI'NIN (THE A-TEAM) KISACA KONUSU

A Takımı, 4 Üye'den (Hannibal, Face, Murdock, B.A Baracüs) Oluşmaktadır. işlemedikleri bir suç yüzünden hapise atılırlar . Ancak, Daha sonra hapisten kaçarlar ve yaşamlarına paralı askerler olarak devam ederler. belirli bir ücret karşılığında zor durumda olanlara yardım eden efsane grub'un Lider'i Hannibal Smith'dir. Templeton Peck yani Faceman ise Gruptaki en çekici üye'dir, Genelde Kadınlar ona bayılır. Murdock, Biraz çılgındır ve grubun tek pilotu'dur. B.A Baracüs ise Grubun tek siyahi ve en kuvvetli üyesidir. A Takımı kendilerine ait olan GMC marka minibüsleriyle dolaşırlar. Minibüs'ün dışı Siyahtır üzerinden Kırmızı bir çizgi geçmektedir. Aracın Jantları da Kırmızıdır.

Oyuncular (Karakterler)[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılr[değiştir | kaynağı değiştir]

- Dizinin gayrıresmi bir web sitesi