2010 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası B Grubu

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

2010 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası B Grubu 28 Ağustos 2010 tarihinde başlayacak olup İstanbul Abdi İpekçi Arena'da oynanacaktır.

Grupta ilk dört sırayı alan takımlar eleme aşamasında oynamaya hak kazanacaktır.

Sıralama[değiştir | kaynağı değiştir]

Takım O G M A Y Av. P
Amerika Birleşik Devletleri ABD 5 5 - 455 331 +124 10
Slovenya Slovenya 5 4 1 393 376 +17 9
Brezilya Brezilya 5 3 2 398 354 +44 8
Hırvatistan Hırvatistan 5 2 3 395 407 -12 7
İran İran 5 1 4 301 367 -66 6
Tunus Tunus 5 - 5 300 407 -107 5
28 Ağustos ABDAmerika Birleşik Devletleri 106 - 78 Hırvatistan Hırvatistan Abdi İpekçi Arena, İstanbul
Periyot sonuçları: 22-20, 26-6, 30-22, 28-30
Sayı: Gordon 16
Rib: Love 10
Asist: Love 4
Sayı: Bogdanovic 17
Rib: Tomic 8
Asist: Ukic 4
28 Ağustos İran İran 65 - 81 Brezilya Brezilya Abdi İpekçi Arena, İstanbul
Periyot sonuçları: 12-22, 17-17, 17-22, 19-20
Sayı: Haddadi 16
Rib: Haddadi 9
Asist: Kamrani 4
Sayı: Giovannoni 17
Rib: Vinicius 8
Asist: Huertas 9
28 Ağustos Tunus Tunus 56 - 80 Slovenya Slovenya Abdi İpekçi Arena, İstanbul
Periyot sonuçları: 14-22, 14-27, 12-24, 16-17
Sayı: Slimane 11
Rib: Mejri 6
Asist: Slimane 2
Sayı: Dragic 16
Rib: Vidmar 7
Asist: Dragic 8

29 Ağustos Hırvatistan Hırvatistan 75 - 54 İran İran Abdi İpekçi Arena, İstanbul
Periyot sonuçları: 22-13, 22-11, 9-16, 22-14
Sayı: Ukic, Bogdanovic 13
Rib: Tomic, Banic 7
Asist: Ukic 4
Sayı: Haddadi 27
Rib: Haddadi 9
Asist: Davari 4
29 Ağustos Slovenya Slovenya 77 - 99 Amerika Birleşik Devletleri ABD Abdi İpekçi Arena, İstanbul
Periyot sonuçları: 11-23, 17-19, 18-25, 31-32
Sayı: Nachbar 13
Rib: Nachbar 4
Asist: Dragic, Becirovic 4
Sayı: Durant 22
Rib: Love 11
Asist: Rose, Billups 5
29 Ağustos Brezilya Brezilya 80 - 65 Tunus Tunus Abdi İpekçi Arena, İstanbul
Periyot sonuçları: 26-16, 17-14, 16-18, 21-17
Sayı: Barbosa 21
Rib: Barbosa 6
Asist: Huertas, Giovannoni 3
Sayı: Kechrid 15
Rib: Slimane 8
Asist: Kechrid 3

30 Ağustos Slovenya Slovenya 91 - 84 Hırvatistan Hırvatistan Abdi İpekçi Arena, İstanbul
Periyot sonuçları: 16-18, 23-26, 26-15, 26-24
Sayı: Lakovic 15
Rib: Brezec 8
Asist: Lakovic 4
Sayı: Ukic 20
Rib: Zoric 9
Asist: Ukic 7
30 Ağustos Tunus Tunus 58 - 71 İran İran Abdi İpekçi Arena, İstanbul
Sayı: Mejri 10
Rib: Mejri 9
Asist: Hadidane 3
Sayı: Hamed Haddadi 23
Rib: Hamed Haddadi 13
Asist: Mehdi Kamrani 3
30 Ağustos ABD Amerika Birleşik Devletleri 70 - 68 Brezilya Brezilya Abdi İpekçi Arena, İstanbul

1 Eylül
16:30
Hırvatistan Hırvatistan 84 - 64 Tunus Tunus Abdi İpekçi Arena, İstanbul
Periyot sonuçları: 23-12, 20-11, 22-17, 19-24
Sayı: Bogdanovic 19
Rib: Tomic 9
Asist: Popovic 5
Sayı: Ben Romdhane 23
Rib: Slimane 6
Asist: Knioua 4
1 Eylül
19:00
İran İran 51 - 88 Amerika Birleşik Devletleri ABD Abdi İpekçi Arena, İstanbul
Periyot sonuçları: 13-19, 15-23, 11-20, 12-26
Sayı: Haddadi 19
Rib: Haddadi 5
Asist: Davoudi 2
Sayı: Love 13
Rib: Chandler 7
Asist: Curry 5
1 Eylül
21:30
Brezilya Brezilya 77 - 80 Slovenya Slovenya Abdi İpekçi Arena, İstanbul
Periyot sonuçları: 18-20, 12-24, 21-23, 26-13
Sayı: Machado 20
Rib: Splitter 4
Asist: Huertas 10
Sayı: Lakovic 20
Rib: Lakovic 9
Asist: Becirovic 4

2 Eylül
16:30
ABD Amerika Birleşik Devletleri 92 - 57 Tunus Tunus Abdi İpekçi Arena, İstanbul
Periyot sonuçları: 19-13, 20-20, 24-13, 29-11
Sayı: Eric Gordon 21
Rib: Andre Iguodala 6
Asist: Rudy Gay 2
Sayı: Marouan Kechrid 15
Rib: Salah Mejri 8
Asist: Naim Dhifallah 2
2 Eylül
16:30
Slovenya Slovenya 65 - 60 İran İran Abdi İpekçi Arena, İstanbul
Periyot sonuçları: 19-6, 9-17, 24-11, 13-26
Sayı: Goran Dragić 18
Rib: Goran Dragić 6
Asist: Sani Becirovic 3
Sayı: Hamed Haddadi 15
Rib: Arsalan Kazemi 14
Asist: Javad Davari 4
2 Eylül
16:30
BrezilyaBrezilya 92 - 74  Hırvatistan Abdi İpekçi Arena, İstanbul
Periyot sonuçları: 22-19, 26-16, 24-15, 20-24
Sayı: Marcelinho Machado 18
Rib: Anderson Varejao 12
Asist: Marcelinho Huertas 6
Sayı: Marko Popovic 15
Rib: Krešimir Lončar 6
Asist: Marko Tomas 3

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]