2008 Finlandia Trophy

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
2008 Finlandia Trophy
Tip: Kıdemli-Uluslararası
Tarih: 9 Ekim – 12 Ekim
Sezon: 2008-2009
Yer: Vantaa, Finlandiya
Venue: Valtti Areena
Şampiyonlar
Tek erkekler
Japonya Takahito Mura
Tek kadınlar
Japonya Akiko Suzuki
Buz dansı
Birleşik Krallık Sinead Kerr & John Kerr
Navigation
Önceki: 2007 Finlandia Trophy
Sonraki: 2009 Finlandia Trophy

2008 Finlandia Trophy, Finlandia Trophy yarışmalarının 2008-2009 sezonunda düzenlenen 13. Finlandia Trophy yarışmasıdır. Finlandia Trophy geleneksel olarak Finlandiya'da büyükler düzeyinde yapılan bir buz pateni yarışmasıdır. Patenciler çiftler buz dansı, erkekler ve kadınlar dallarında yarışır.

2008 Finlandia Trophy 9-12 Ekim 2008 tarihleri arasında Vantaa'da Valtti Areena'da yapılmıştır.

Sonuçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra Nİsim Ulus Toplam Puan Kısa Program Serbest Dal
1 Takahito Mura  Japonya 208.24 1 3
2 Shaun Rogers  ABD 201.14 3 2
3 Sergei Voronov  Rusya 200.52 5 1
4 Konstantin Menshov  Rusya 168.98 4 7
5 Peter Liebers  Almanya 168.19 7 4
6 Ari-Pekka Nurmenkari  Finlandiya 162.40 2 12
7 Karel Zelenka  İtalya 161.18 10 5
8 Andrei Lutai  Rusya 157.68 13 6
9 Aleksandr Kazakov  Beyaz Rusya 154.24 9 9
10 Maciej Cieplucha  Polonya 152.53 11 8
11 Alexei Bychenko  Ukrayna 151.81 8 10
12 Vladimir Uspenski  Rusya 145.07 12 11
13 Valtter Virtanen  Finlandiya 131.13 14 13
14 Mikko Minkkinen  Finlandiya 124.21 15 15
15 Thomas Paulson  Birleşik Krallık 123.82 16 14
16 Alper Ucar  Türkiye 90.84 17 16
WD Kevin Van Der Perren  Belçika
WD Luis Hernandez  Meksika

Kadınlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Ulus Toplam Puan Kısa program Serbest dal
1 Akiko Suzuki  Japonya 170.68 1 1
2 Laura Lepistö  Finlandiya 153.80 2 3
3 Sarah Meier   İsviçre 152.97 4 2
4 Elene Gedevanishvili  Gürcistan 151.54 3 4
5 Susanna Pöykiö  Finlandiya 140.21 7 5
6 Jenna Mccorkell  Birleşik Krallık 136.67 6 6
7 Karen Zhou  ABD 134.83 5 8
8 Jenni Vähämaa  Finlandiya 128.72 10 7
9 Katarina Gerboldt  Rusya 121.45 9 9
10 Katharina Häcker  Almanya 110.46 11 10
11 Danielle Kahle  ABD 104.21 8 13
12 Irina Movchan  Ukrayna 96.30 12 12
13 Viviane Käser   İsviçre 92.31 13 11
WD Ana Cecilia Cantu  Meksika

Buz dansı[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Ulus Toplam Puan Zorunlu Danslar Orijinal Danslar Serbest Figür
1 Sinead Kerr / John Kerr  Birleşik Krallık 185.95 1 1 1
2 Anastasia Platonova / Alexander Grachev  Rusya 164.47 3 2 2
3 Kristina Gorshkova / Vitali Butikov  Rusya 158.86 2 3 3
4 Caitlin Mallory / Kristjan Rand  Estonya 149.20 5 5 4
5 Nadia Frolenkova / Mikhail Kasalo  Ukrayna 139.27 6 6 5
6 Carolina Hermann / Daniel Hermann  Almanya 137.48 4 4 7
7 Oksana Klimova / Sasha Palomäki  Finlandiya 128.33 7 7 6
8 Joanna Budner / Jan Moscicki  Polonya 123.45 9 8 9
9 Penny Coomes / Nick Buckland  Birleşik Krallık 120.12 8 9 8

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]